Zprávy / Pozvánky

Chelsea Wolfe přiveze novou desku

Chelsea Wolfe přiveze novou desku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.04.2018

Temná americká skladatelka a vokalistka Chelsea Wolfe představí v Lucerna Music Baru nové album Hiss Spun, na kterém navazuje na své pojetí hudby coby ideálního prostředníka k vymítání vnitřních démonů. Můžeme se bavit o gotice i doom popu, ona sama coby inspirace pro novou desku zmiňuje tak rozličné hudebníky jako jsou Nine Inch Nails a Tricky. A přestože je její hudba notně zatěžkaná a tím hůře snesitelná pro mainstream, neváhali ji využít třeba tvůrci seriálu Hra o trůny.

Chelsea Wolfe teď v Praze představí ceněné album Hiss Spun, na němž popustila uzdu teatrálnosti, kterou v sobě vždy měla, a k dramatické nahrávce si přizvala nejen kytaristu Converge Kurta Balloua, ale i Troye Van Leeuwena (Queens of the Stone Age) anebo vokalistu Aarona Turnera (Sumac, Isis). Sama Wolfe je i vyhledávanou spolupracovnicí, její zpěv obohatil například hudbu Russian Circles a její vokální přínos byl i ozdobou aktuálního alba dánské blackové divoženky Myrkur.


Tematicky vychází nová nahrávka ze dvou spojení, která Wolfe znovu navázala – tím prvním je obnovené přátelství s dávnou kamarádkou, s níž měla kapelu, kterou opustila pro sólovou kariéru, tím druhým je kalifornské Sacramento, kam se Wolfe po letech vrátila. "To samozřejmě oživilo řadu vzpomínek, a aniž bych si to uvědomovala, hodně z motivů na té desce s těmi hodně osobními věcmi souvisí."

Info

Chelsea Wolfe (us) + Brutus (be)
5. 8. 2018 20:00
Lucerna Music Bar, Praha

fb událost

Foto © Nick Fancher

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články