Zprávy / Pozvánky

Chris Eckman, Hugo Race a jejich Dirtmusic v pažské Akropoli

Chris Eckman, Hugo Race a jejich Dirtmusic v pažské Akropoli

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.11.2014

Chris Eckman (mj. šéf The Walkabouts) a Hugo Race (Nick Cave & The Bad Seeds, Sepiatone) už se v Praze letos oba sólo ukázali, každý s nich s jiným ze svých mnoha projektů. V prosinci se ale oba vrací společně, a to v čele mimořádně zdařilého projektu Dirtmusic. Pod tímto názvem během posledního roku a půl vydali hned dvě výtečná alba Troubles a Lion City, na nichž je zachycena jedna z nejzajímavějších a nejpřirozenějších fúzí "západní" a africké hudby vůbec.

"Hutný africký funk stojí na letitých základech, pracuje s rockovou přímočarostí a častými elektronickými vklady, které co chvíli gradují do dubových výšin… Stylové puristy mohou tyhle nahrávky rozčílit, ale navzdory jim vynikají právě svou vyvážeností a patří tak k vrcholům spolupráce afrických a západních hudebníků," psali jsme o desce Lion City ve Full Moonu.


Rock, blues, americana, dub, elektronika, africké rituální rytmy – tohle vše a ještě mnoho dalšího v obrovsky barevném a energickém koktejlu. Obě poslední zmíněná alba kapela nahrávala v malijské metropoli Bamako se špičkovými africkými hudebníky – někteří z nich je doprovodí i na krátkém evropském turné, jež zahrnuje také jeden koncert v Česku. V pondělí 15. prosince v pražském Paláci Akropolis. Pro Dirtmusic to budou vůbec první evropské koncerty od roku 2010, v ČR dokonce od roku 2007 – tehdy to ale byli úplně jiní Dirtmusic.

Do Prahy přijedou ve čtyřčlenné sestavě – Chrise Eckmana a Huga Race doprovodí známý malijský griot (u nás by se řeklo trubadúr) a hráč na typický západoafrický strunný nástroj n'goni Baba Sissoko, spoluhráč Rokie Traoré, Ry Coodera nebo The Art Ensemble of Chicago, a multiinstrumentalista Mousa Coulibaly (Mamadou Diabaté, Semstaba, Parisi).

Info

Chris Eckman & Hugo Race
Dirtmusic (au/us)
15. 12. 2014 19:30
Palác Akropolis, Praha
Vstupné: 280,- v předprodeji / 330,- na místě

www.facebook.com/events/1485065271779834
www.facebook.com/DIRTMUSICBAND
www.label.glitterhouse.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články