Zprávy / Pozvánky

Chytlavá avantgarda: Angel Deradoorian

Chytlavá avantgarda: Angel Deradoorian

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.10.2015

S debutovým albem The Expanding Flower Planet (label Anticon) přijíždí do Čech poprvé americká zpěvačka a multiinstrumentalistka Angel Deradoorian.

V Los Angeles žijící a tvořící umělkyně je bývalou členkou alternativní kapely Dirty Projectors, kde zpívala a hrála na basovou kytaru. Sólově o sobě dala poprvé vědět v roce 2009, kdy už pod hlavičkou Deradoorian vydala oceňované EP Mind Raft. Mimořádně talentovaná muzikantka Angel vládne i vyjímečným vokálem, přičemž experimentování s ním a rozvíjení jeho možností jí evidentě baví. Často hostuje i na cizích nahrávkách - objevuje se na tracích od Flying Lotus, Björk, The Roots nebo Matmos. Vedle toho je jednou třetinou sestavy projektu Avey Tare's Slasher Flicks člena Animal Collective Davida Portnera.


Až letos v srpnu perfekcionistka Angel debutovala sólovým dlouhohrajícím albem, přitom první sessions k němu proběhly už v roce 2011. O hudbě Deradoorian, která v sobě spojuje popovou chytlavost s avantgardními postupy a vlivy new age a psychedelie, napsal vlivný server Pitchfork, že "...je jakoby plná dvířek, za kterými vás každý nečekaný zvuk uvádí do úplně nových světů". Jestli se vyplatilo čekání a několik let práce na debutu, to můžete posoudit naživo 16.listopadu v Praze v žižkovském prostoru Venuše ve Švehlovce.

Lee Chapman je v Lotyšsku usazený britský ambientní/drone producent, který své rozsáhlé kompozice tvoří v reálném čase pomocí deformace záznamu na zaprášených a ohraných kazetách. Do Prahy se vrací po květnové premiéře na celonočním koncertě Silent_Night s novou kolekcí audio kazet.

Info

Angel Deradoorian (us)
Support: Lee Chapman (uk)
16. 11. 2015 19:30
Venuše ve Švehlovce, Praha
Vstupné: 200,- v předprodeji / 250,- na místě

www.facebook.com/events/158763024472958
www.facebook.com/deradoorian
www.facebook.com/Venuse-ve-Svehlovce
www.facebook.com/am180collective

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články