Zprávy / Pozvánky

Dead Ghosts: more stoned than Stones

Dead Ghosts: more stoned than Stones

redakce | Zprávy / Pozvánky | 17.08.2015

Bez velkých gest, ale zato řádně nahlas zahrájí svou podzimní sezónu pražský A.M.180 Collective, a to koncertem kanadských surf-rock'n'rollových Dead Ghosts. Pro čtveřici z Vancouveru to bude vůbec první a jediná zastávka v Čechách na jejich současném tour.

Z katalogu hyperproduktivího kalifornského labelu Burger Records v Praze za posledních pár let hostili The Garden, Cosmonauts, Gap Dream nebo naposledy na začátku léta Tomorrows Tulips. Dead Ghosts sice pocházejí z Vancouveru, ale mezi Burger kapelami mají svojí pozici, coby zaručený koncertní tahák, obhájenou a jistou. Album Can't Get No vyšlo už v roce 2013, akutálně ale vydávají opět na Burger Recs v reedici svůj eponymní debut z roku 2010, a turné souvisí právě s tímhle počinem.


V písničkách, které se většinou točí kolem tradičních témat holka x rozchod x deprese x další holka, kombinují Dead Ghosts melodičnost starých kapel jako Kinks nebo Troggs s punkovou divokostí a lo-fi přístupem k nahrávání. Díky tomu mají jejich desky pořádně neučesaný zvuk - a na koncertech jsou právě v tomhle směru prý ještě důslednější.

Předskočí pražská garážová parta Old Folks House, která minimálně co se týče rozparáděnosti živý koncertů, za Dead Ghosts nijak nezaostává.

Info

Dead Ghosts (ca)
Support: Old Folks House
10. 9. 2015 20:00
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 200,- přes rezervace / 250,- na místě

www.facebook.com/events/1101517116530850
www.deadghosts.bandcamp.com
www.facebook.com/OldFolksHouse
www.facebook.com/klub007strahov
www.facebook.com/am180collective

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články