Zprávy / Festivalové

Donaufestival s The Body i Deafheaven

Donaufestival s The Body i Deafheaven

redakce | Zprávy / Festivalové | 20.11.2016

Donaufestival 2017 připravil od teď až do poloviny ledna speciální nabídku festivalových pasů (84 EUR za první víkend a 42 EUR za druhý). Svůj kompletní program spolu s leitmotivem, novými formáty a místy konání oznámí na tiskové konferenci až na začátku března 2017, první (nejen hudební) vlašťovky už však stojí za pozornost.


V doprovodném programu představí režisér Ariel Efraim Asbel futurismus poslední dekády, teoretik Stephan Geene v kolaboraci s hudebníkem Justusem Köhnckem zrekonstruuje erotickou a politickou tvorbu libanonského schlager zpěváka z dob Západního Německa. Projekt This Is Not This Heat vskřísí no wave/art rockovou kapelu This Heat a v setu GAS live se představí kolínský průkopník techna Wolfgang Voigt. Elysia Crampton zpracuje kočovný zvuk Latinské Ameriky a Klara Lewis zas nechá posluchače propadnout kouzlu atmosferické drone music.


Mezi hlavními hudebními taháky budou bezesporu legendární Einstürzende Neubauten a duo The Body, které přiveze (nejen) svůj špinavý těžkotonážní "pop" z poslední řadové desky No One Deserves Happiness. Představí se i kytarista Stian Westerhus a Ian William Craig jehož doménou jsou hluky a zkreslená elektronika. Deafheaven jako moderní vyslanci aktuálního žánru blackgaze, který je kombinací blackmetalové břitkosti a kytarové psychedelie typické pro shoegaze. Ve vodách intimní elektroniky si zabrouzdá Gazelle Twin.

Info

Donaufestival 2017
28. 4. a 6. 5. 2017
Rakousko

www.facebook.com/donaufestival
www.donaufestival.at

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články