Zprávy / Pozvánky

Dvakrát japonský black metal v Plzni

Dvakrát japonský black metal v Plzni

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.04.2018

Z Japonska do Plzně dorazí kapely tak jednou za 4 roky a tentokrát jde o dvojitej zásah. Že jste už slyšeli v blacku všechno? 16. 4. se přijďte přesvědčit, že ne. Jedny z nejexcentričtějších kapel (projektů) současnosti Vampillia a Violent Magic Orchestra rozčísnou pěšinku nejednomu hudebnímu odborníkovi a lajka pošlou rovnou do kytek. Celý večírek otevře místní novinka Insanidroid.

Vampillia je dalším pokladem z japonské Osaky, odkud pocházejí například Boredoms. Zpěv, kytara, basa, cello, piano, noise a bicí harmonizováni v jeden celek. Jejich šílený mix black metalu, jazzu, klasické hudby, noisu a avantgardy neuslyšíte ani neuvidíte nikde jinde na naší planetě. Vampillia už se dříve do Evropy podívala například s Attilou Csiharem a Nadjou. Z mnoha hudebních kolaborací stojí za zmínku třeba spolupráce s The Body nebo Lustmord.


Violent Magic Orchestra založil Pete Swanson, který si vzal na starosti elektroniku, Paul Régimbeau pak mix, syntezátor a beaty, lidi z Vampillie hrají na živé nástroje a Kezzardrix se stará o vizuál a tři stroboskopy. Ze žánrů se inspirovali technem, black metalem, industrialem a noisem. Jako kdyby Kraftwerk hráli black metal nebo Aphex Twin vykrádal Burzum. Insanidroid jsou dvouhlavá invaze z budoucí minulosti. Industrial, EBM, electronica, death metal, experimental.

Info

Vampillia (jp) + Violent Magic Orchestra (jp) + Insanidroid
16. 4. 2018 20:00
Divadlo Pod lampou, Plzeň
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články