Zprávy / Pozvánky

Eagle Twin jsou had a vrána

Eagle Twin jsou had a vrána

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.04.2014

Kombinace nečekaná. Nabídky nečekané. Jedna kapela ze Southern Lord a druhá nečekaně z Belgie. Sludgeoví Eagle Twin vs. kraut noise Industroika.

Eagle Twin jsou dvě bestie. Eagle Twin jsou jemnost a síla. Eagle Twin kombinují sílu riffu s volností jazzu. Eagle Twin jsou had a vrána. Eagle Twin jsou Gentry Densley a Tyler Smith, kteří pochopitelně nevylezli jen tak z nějaké očouzené díry v zemi. Oba za sebou mají působení v řadě kapel (například s jazzem a post hardcorem experimentujícími Iceburn Collective nebo společné angažmá ve Form of Rocket) a desky vydávají stejně jako např. Earth, Black Cobra, Sunn O))), Pelican nebo Wolves in the Throne Room na labelu Southern Lord. Eagle Twin sázejí v první řadě na primitivní sílu téměř fyzicky hmatatelné zvukové stěny. Pralesní riffy nejhrubšího zrna propletené halucinačními erupcemi sól, neúprosně supící mašina bicích, zpěv jako noční můra sbormistra Huun-Huur-Tu. V koutech hoří po jedné svíci za Black Sabbath, Black Flag, Melvins a Sleep.


Industroika je PsyKraut Cinoisematic trio se sídlem v Bruselu. Skládají se z kláves, basy, kytary a mnoha prapodivných efektů, smyček, samplů a beatů. Hodně temněhypno a naživo fungují jak na bázi klasické rokové kapely k tanci (viz jejich poslední album North), tak i v noise experimentálnější poloze spíše k poslechu jako například v Istøy. Bude jen na vás, kterou tvář si vyberete.


Info

Eagle Twin (us) + Industroika (be)
8. května 2014 20.00
Pohoda, Plzeň

www.facebook.com/events/434346976700857

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články