PLAYER FM

Novinky / Pozvánky

Pozvánky

Edgar's Hair s novým albem na českém turné

Edgar's Hair s novým albem na českém turné

|

Od soboty 14. října do soboty 21. října 2017 se odehraje české turné nizozemské kapely Edgar's Hair, které bude celé věnované aktuální nahrávce s názvem Jonathan's Dive. Kapela se zastaví v osmi českých městech (mj. Praha, Brno, Pardubice či Vsetín), ponejvíce v divadelních sálech či podobných komornějších prostorách. V čele kapely Edgar's Hair stojí multiinstrumentalista Hans Brussee, jinak také majitel unikátního Soulkostela v česko-polském pohraničí.

Celé album Jonathan's Dive zpracovává téma knihy Jonathan Livingston Racek od Richarda Bacha. Je to známý romantický příběh o rackovi, který je zavržený ostatními členy hejna pro svou vášeň k létání a vnímaní této disciplíny jako umělecké formy a projevu své touhy po dosažení vyšších cílů a ideálů bytí. Kniha je podobenstvím o lidech-ptácích toužících po poznání a naplnění života, po svobodě, volnosti a lásce. Racek Jonathan se stal symbolem této touhy.


Jonathan's Dive živě nebude pouhým přehráním alba. Kapela chystá experimentální audiovizuální performance, která bude tento hudební materiál rozvíjet. Analogové zvukové dobrodružství bude kromě klasických nástrojů (kytara, baskytara, bicí) doplněno o celé spektrum etnických akustických nástrojů. Z toho důvodu budou kapelu na pódiu doprovázet i další hostující hudebníci. Hudební materiál bude základním prvkem živých představení. Ve spolupráci s Heidi Hornáčkovou, studentkou AMU (režie alternativního divadla se specializací na site specific) a dalšími divadelníky bude představení doplněné o divadelní prvky, projekce a světelné efekty.

Kapela Edgar's Hair, kterou tvoří tři nizozemští hudebníci Hans Brussee, Leon van den Leer a Leo Zwan (dříve mj. členové kapel I$I$ či Oak), album vydala na počátku října letošního roku a na turné bude dostupné jako LP, MC i CD.

Info

Edgar's Hair (nl)
14.10. Štolmíř u Českého Brodu – kostel sv. Havla
15.10. Brno – Bajkazyl
16.10. Praha – Potrvá
17.10. Třebíč – Divadlo Ampulka
18.10. Pardubice – Divadlo 29
19.10. Opava – Bludný kámen / Matiční dům
20.10. Vsetín – Dům kultury
21.10. Broumov – Městské divadlo

www.jonathansdive.nl

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Pozvánky

Live on Stage: Aldous Harding

Live on Stage: Aldous Harding

redakce |
Koncertní sérii Live on Stage organizuje vídeňský Haus der Musik. Tentokráte pozvali novozélandský písničkársky zázrak Aldous Harding.

xp recenze

Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters
Liam Gallagher - As You Were 70% Liam Gallagher - As You Were
Imodium - Element 80% Imodium - Element
Hurts - Desire 80% Hurts - Desire
Kamasi Washington - Harmony Of Difference 90% Kamasi Washington - Harmony Of Difference
Olympic - 66 nej + 1 80% Olympic - 66 nej + 1

Akce

mfdf (do 29/10)
kino brasil (do 5/11)
next festival (do 25/10)
beth hart (do 6/11)
next festival (do 25/10)