Zprávy / Nové desky

Elbe míří přes dva singly do Sudet

Elbe míří přes dva singly do Sudet

redakce | Zprávy / Nové desky | 15.12.2017

Kdesi uprostřed Jeseníků je místo, kde se v minulosti rozprostírala dnes již zaniklá vesnička Elba. Silná atmosféra linoucí se tímto místem inspirovala kytaristu a skladatele Stanislava Jelínka (Dying Passion) k hudebním hrátkám, jež později vyústily ve vznik projektu Elbe, který dnes spolu se Standou tvoří i Martin "Spacosh" Peřina (Sousedi, Between the Planets). Elbe je soundtrackem k tajemným scenériím Jesenicka a k jeho pohnuté historii.


Hudební stránka projektu odráží společnou zálibu v post rocku, ambientu, psychedelii, tedy obecně řečeno k emocím a náladám v hudbě jako takové bez rozdílu jejího zařazení. Nyní projekt představuje dva singly z debutového alba Sudety, které vydá začátkem roku 2018 Epidemie Records. Singly provázené fotografiemi Terezy Kunderové jsou dostupné na YouTube, případně na bandzone profilu kapely.


V roli hostů se zde představují Šimon Hajdovský (bicí) a Silva Šírová (saxofon). Ihned po vydání alba Sudety bude následovat turné nazvané Svlékni tmu tour 2018. Podium budou Elbe sdílet s domovskými kapelami obou hlavních protagonistů, tedy Dying Passion, kteří zahrají nejen z poslední desky Black Threads a Between the Planets, jež aktuálně propagují své druhé album Of Inner Sight.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články