Zprávy / Pozvánky

Elektronické mlhy s Coals

Elektronické mlhy s Coals

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.04.2017

Mladé polské duo Coals je jednou z nejrychleji rostoucích kapel na polské alternativní scéně. Jejich intimní elektronický folk si skrz domácí nahrávky v posledních dvou letech získal ocenění od mnoha kritiků i fanoušků a vůbec poprvé ho budou moci naživo slyšet i čeští posluchači. Spolu s Coals v pražském Klubu FAMU zahraje další mladá perspektivní kapela, tentokrát od našich východních sousedů. Max Bazowski ze slovenské Senice své debutové album přehráli na Pohodě i Grape Festivalu a jejich našlapanému indie rocku se bude zcela jistě dařit i v dalším roce. Za Prahu pak bude kopat čerstvý objev 7/9 (ex-LastOfMyKind).

Katarzyna Kowalczyk a Łukasz Rozmysłowsky si dali název Coals podle regionu, odkud pochází – Slezsko známé pro své uhelné doly. Od svých začátků v roce 2016 si rychle získali fanoušky a hudební kritici je definují jako folk spojený s elektronikou a přirovávají je k umělcům jako Sharon Van Etten, Slowdive nebo Sigur Rós. Magazín AlterEcho o jejich hudbě napsal: “Minimalisticky vystavěný songwriting, subtilní, melancholický a v ozvěnách mlhavě rozpuštěný, zapamatovatelný na první poslech a odzbrojující zajíkajícím se Katarzyným vokálem.” Coals už dvakrát zahráli na stanici KEXP a jejich skladba Weightless byla KEXP skladbou dne. Zahráli si na slavném festivalu Iceland Airwaves, na Off Festivalu i Open’eru a v Praze se zastaví cestou z MENT festivalu v Lublani. V roce 2017 plánují vydat první LP, které předznamenává skvělý singl RAVE03’.


Od svého debutu na začátku roku 2015 se Max Bazowski podařilo získat cenu Nadace Advance Investments věnované největším objevům domácí hudební scény, což potvrdili záhy nominací na Objev roku na Radio Head Awards. Zahráli si na Pohoda Festivalu i Grape Festivalu a vysloužili si pochvalu od zástupců britských médií BBC 6 Music a Clash Magazine. Momentálně pracují na novém albu a v jejich hudbě můžete slyšet vlivy The Verve, The Horrors nebo třeba i U2. Nechme se překvapit, co přinese jejich první pražský koncert.


Zatím si 7/9 musí najít vás, ale to se zanedlouho obrátí. Čerstvá DIY produkce pražské dvojice ze zaniknuvších LastOfMyKind zaručeně dostane fanoušky temných vírů synťáků a pomalu se rozvíjejících zvuků kytary, která efekty nešetří. Skladbami se ozývá bolest a to nejen jako nosný motiv jejich skladby Schadenfreunde. Bolest pomine, intenzivní pocit mrazivosti však zůstává i po její skončení. Jeden z nejlepších úlovků na pražské scéně za dlouhou dobu.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články