Zprávy / Pozvánky

Ellen Allien a berlínský sound

Ellen Allien a berlínský sound

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.09.2013

Do pražského klubu Roxy zavítá první říjnový pátek legenda světové taneční scény, producentka, zpěvačka, zakladatelka vydavatelství BPitch Control a především zábavná DJka Ellen Allien.

Ellen Fraatz měla to štěstí narodit se do rodiny berlínského hudebníka a strávit část svých „teens“ v Londýně devadesátých let, kde se v té době formovaly základy elektronické hudby. Po svém návratu do sjednoceného Berlína v roce 1992 se bez váhání zapojila do lokální taneční scény a postupně se stala rezidentní DJkou legendárních klubů Bunker a Tresor. Atmosféra sjednoceného Berlína pro ni, dle jejích slov, zůstává stále důležitou inspirací.

Zapálený přístup k hudbě je charakteristický pro celou její kariéru, kdy se angažovala v různých sférách elektronické hudby. V devadesátých letech moderovala úspěšný rádiový pořad na berlínském KissFM, pracovala v obchodě s deskami, založila vydavatelství Braincandy a podílela se na na klubovém projektu BPitch, jehož úspěch jí později inspiroval k založení vydavatelství BPitch Control, na kterém postupně vydávali desky producenti jako Modeselektor, Housemeister, Sascha Funke a do roku 2010 i dnes velmi populární Paul Kalkbrenner.

Ellen Allien vydala od roku 2001 sedm studiových alb včetně ceněné spolupráce s Apparatem na albu Orchestra of Bubbles (2006). Na jaře 2013 vydala prozatím poslední mixované album LISm, kde se odchýlila od specifického techno zvuku a dala přednost poslechovým experimentům. Nicméně její živá a DJská vystoupení vždy strhnou.

Info

Ellen Allien (de)
4.10. 2013 20:00
Roxy, Praha

www.facebook.com/events/627253013962552
www.soundcloud.com/ellen-allien
www.roxy.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články