Zprávy / Festivalové

Elza Soares exkluzivně na Le Guess Who?

Elza Soares exkluzivně na Le Guess Who?

redakce | Zprávy / Festivalové | 24.08.2016

Nizozemský Le Guess Who? se stal synonymem pro veškeré experimentální a nadžánrové hudební smýšlení. Letošní ročník navíc bude v něčem výjimečný. Festival totiž oslaví desáté výročí a v termínu 10. - 13. listopadu prováže malebná zákoutí Utrechtu svou elektrizující atmosférou. Kostely, divadla, místa všední i nevšední.

Po neuvěřitelných osmi desetiletích vzestupů a pádů je brazilská zpěvačka Elza Soares poprávu považována za královnu samby se silným protestním hlasem proti represím, bezpráví, diskriminaci kvůli pohlaví, rase či sexuální orientaci. Právě 12. listopadu odehraje zpěvačka velmi ojedinělé vystoupení v rámci letošního Le Guess Who?. Pro svou, těžko uvěřit, 34 desku pojmenovanou The Woman at the End of the World, opustila umělkyně své rodné Rio de Janeiro, aby spojila síly s nejzásadnějšími hráči samba sujo ("špinavá samba") ze São Paula. Výsledkem je nejaktuálnější brazilská hudba 21. století, která přirozeně vstřebává avantgardu, rock, noise, jazz, soul, dub nebo funk.


Experimentátoři The Ex patří na současné scéně mezi ty nejzásadnější hudební vizionáře. Ve stejný den jako Elza, tedy 12. listopadu, vystoupí The Ex živě spolu s hudebně tanečním souborem Fendika, který kombinuje své etiopské kořeny s radikálním punkový duchem - joyous bonanza. O den později bude kapela ještě hostit takzvaný The Ex Festival, tedy tři a půl hodiny eklektických iprovizací, ve kterých budou hostovat etiopští umělci Zerfu Demissie, Circus Debre Berhan, Endris Hassen, Nardos Tesfaw, Melaku Belay a Zenash Tsegaye, po boku interpretů jako Zea, francouzského noise rocku Api Uiz, saxofonistiy Johna Butchera nebo George Hadowa.

Info

Le Guess Who? 2016
10. - 13. 11. 2016
Utrecht, Nizozemí

www.facebook.com/events/530967153728256
www.facebook.com/leguesswho
www.leguesswho.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články