Akce

Emoce oholené na kost: Wet the Rope

Wet the Rope (us)
24.07.2017 19:30
Zkušebna Hangár č.22, Brno

Wet the Rope je nová kapela členů Amber Inn, kultovní polit emo hardcore kapely z 90. let, která vydávala své desky na Ebullition Records. To zaprvé znamená, že tihle chlápci rozhodně ví, jak se na lopatě sedí a za druhé, že ani v roce 2017 rozhodně neobrousili hrany, spíše přesně naopak. Wet the Rope jsou totiž oproti zmíněným Amber Inn mnohem tvrdší, méně emo a naopak mnohem více hardcore ve stylu dalších skvělých kapel té doby jako Downcast, Struggle nebo Born Against.

Tzn. tvrdý sound, postupy oholené na kost, občas lehký odér Orchid či Guyana Punchline, ale v tomto případě vše drží na uzdě strohá rytmika, díky které je celkové vyznění opravdu hodně blízsko Struggle nebo prvním Yaphet Kotto. Tohle vše je skvěle namícháno a nakoncentrováno i na desce The Sum of Our Scars, která vyšla nedávno na Adagio 830 Records se kterou se kapela chystá na své první turné do Evropy. V jeho rámci proběhne i koncert na zkušebně v Brně a bude to palba jak v 90. letech v Kalifornii u někoho doma v obýváku.


Organicky fungující rusko-srbské trio Eaglehaslanded pochází z Bělehradu. Rytmický tandem bratrů Cirićových doplněný o typické kytarové stěny tvoří intenzivní emo-violence / screamo ala pg.99 nebo Orchid. Pадост-страдање neboli Radost-Stradanje, anglicky snad joy-suffering, mají k Eaglehaslanded blízko nejen personálně (bubeník zde hraje na basu), ale i žánrově. Neučesané screamo s grindcore přesahem.

Celá akce se odehraje na zkušebně, která má dost neopakovatelnou atmosféru a mělo by jít spíš o takové setkání u grilu, piva a limonády, kde se všichni potkáte, pokecáte a poslechnete si nějakej punk. Vstupné bude dobrovolné, peníze se rozdělí mezi kapely, které jsou na turné. Gril a drinky na místě budou, představivosti toho co přinést na gril se meze nekladou (ale žádné maso prosím) a vlastní piva si klidně doneste taky.

Info

Wet the Rope (us)
Support: Eaglehaslanded + Pадост-страдање
24. 7. 2017 19:30
Zkušebna Hangár č.22, Brno
Vstupné: dobrovolné

www.facebook.com/events/1541799935883276

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.