Zprávy / Pozvánky

Epikou i progresí ruských Kirov

Epikou i progresí ruských Kirov

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.05.2017

Kirov patří k nejzajímavějším kapelám současné ruské scény, ve svých skladbách nápaditě kombinují melodické nápěvy v rodné ruštině s progresivně rockovými postupy a postrockovými epickými pasážemi. V rodném Petrohradě předskakovali kapelám jako Xiu Xiu, Biffy Clyro, Dredg, White Lies, Maybeshewill,And So I Watch You From Afar aj. Jejich tvorbu můžete zhodnotit a naposlouchat na Bandcampu, další zevrubné info můžete zjistit na jejich Facebooku. O svých zahraničních cestách natočili zdařilý dokument, který opravdu stojí za shlédnutí.


At Bona Fide z Ostravy, kteří mají pověst nejostřejšího českého shoegaze, jsou z rodu kapel, které vás dokážou unést a na chvíli tak úplně nádherně odpoutat od všeho dění kolem. Oproti mnohým podobně znějícím spolkům se s tím ale nijak nemažou a nesnaží se vám navykládat, že rozostřené vazby a psychedelie musí být pokaždé jen výlet na prosluněnou loučku plnou barev a motýlků. At Bona Fide tohle všechno umí podat pěkně od podlahy, s hodně nápaditými a důraznými bicími, příjemně jednoduchou a syrovou basou a kytarou, která z krátka pořád někam letí, ale při tom drží parádní směr. Regulérné nahrávku zatím pořád jenom slibují.


Social Party jsou z Opavy a tak trochu i Bruntálu a asi je nemusím dlouze představovat. Aktuálně točí ve studiu novou desku, kterou komplet představí i na koncertě. Nečekejte žádné vyměknutí, nové songy drtí, Socky se od emotivního hardcore definitivně dostali ke krutému metalu, to se věkem stává. Živá vystoupení jsou stále poctivá a s nasazením, kluci za to opravdu umí vzít. Pokud to máte do Bruntálu daleko, pak máte šanci Kirov zastihnout ještě ve středu 10. 5. v Brně - Bajkazylu (s Noir Voir) a ve čtvrtek 11. 5. v Kopřivnici - Mandale (s Neurit). Dejte vědět přátelům a známým a nejlépe je vemte s sebou.

Info

Kirov (ru)
Support: At Bona Fide + Social Party
12. 5. 2017 20:00
Africa Pub, Bruntál

www.facebook.com/events/1795547787430550
www.facebook.com/africapub.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články