PLAYER FM

Novinky / Předbíháme

Předbíháme

EuroConnections, Femme Fatale a hudební lahůdky

EuroConnections, Femme Fatale a hudební lahůdky

|

Po letních prázdninách nás čekají v Paláci Akropolis hudební skvosty. Těšit se můžete na Ukulele Orchestra of Great Britain, Warpaint, First Aid Kit nebo Einar Stray Orchestra.

25. září se na pódium Paláce Akropolis vrátí v rámci projektu EuroConnections norský písničkář a klavírista Einar Stray. Velký objev severského nezávislého popu a fanoušek Sufjana Stevense nebo The Bright Eyes skládá písničky pojaté jako kapesní postrockové eposy stojící na uhrančivých náladách i silných melodiích a v Praze představí nové album Politricks. Einar Stray Orchestra doplní v programu večera pražský kvintet Thoola, který míchá alternativní rock a folk.

Na severské hudební objevy je poslední roky spolehnutí, málokdo ale dokázal udělat takovou díru do světa jako švédské sesterské duo First Aid Kit. Jejich étericky odzbrojující folk-pop, navazující na dřevní americkou hudbu i tradici severského písničkářství, slaví úspěchy v žebříčcích i u kritiky a sestry sbírají hudební ceny i obdivovatele z řad slavných hudebníků. 2. října se kapela původem ze Stockholmu konečně představí i v Praze. Duo, které navazuje na odkaz Joanny Newsom nebo Fleet Foxes, přiveze do Paláce Akropolis své nové album Stay Gold v rámci projektu Femme Fatale.


Hudební nástroj ukulele se zrodil na konci 19. století na Havaji a je proto nejčastěji spojován s tichomořskou exotikou. Co se ale stane, když "bonsaj kytaru" vezme do ruky skupina britských virtuózů a začne na ně hrát klasiku, punk nebo melodie ze spaghetti westernů? Výsledkem nemůže být nic jiného než báječný koncertní zážitek, který překračuje hranice historických epoch či zavedených žánrů a konfrontuje posluchače s jejich představou kýče či "dobrého vkusu". To všechno slibuje první pražská návštěva souboru The Ukulele Orchestra of Great Britain 29. října.

Prvotřídní kytarovka s osobitou dívčí poetikou, to je americká kapela Warpaint. Od prvního EP z roku 2008 je provázela pověst velkého objevu, kterou potvrdily na dvojici velmi dobře přijatých alb The Fool a Warpaint. Jejich emocemi prošpikované písničky obalené v neobvyklé éterické atmosféře odkazují k post-punku konce sedmdesátých let a kapela bývá často srovnávána s Cocteau Twins či Siouxsie and the Banshees. Nová deska navíc čerpá z nálady bristolského trip-hopu. Aktuální hvězdy nezávislé scény dorazí do Prahy 20. listopadu v rámci projektu Femme Fatale.

Info

www.palac-akropolis.cz

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Předbíháme

VR/Nobody proudí

VR/Nobody proudí

redakce |
Noc, kluby, láska, vztahy, bolest, hořkost, prázdnota. To všechno zavěšené v pavučině nokturnální elektroniky. VR/Nobody.
Mount Kimbie se vrací do MeetFactory

Mount Kimbie se vrací do MeetFactory

redakce |
Mount Kimbie jsou zpět. Třetí album se rýsuje a představu o něm si můžete udělat z tracku Marilyn, na kterém postdusbtepové duo spolupracovalo s Mica Levi aka Micachu.

xp recenze

Aneta Langerová - Na vlně Radosti 80% Aneta Langerová - Na vlně Radosti
Sparks - Hippopotamus 90% Sparks - Hippopotamus
Warpaint - Heads Up 60% Warpaint - Heads Up
Repelent SS - Repelent SS % Repelent SS - Repelent SS
Horkýže Slíže - Pustite Karola 70% Horkýže Slíže - Pustite Karola
Mogwai - Every Country's Sun 90% Mogwai - Every Country's Sun
Motörhead - Under Cöver 90% Motörhead - Under Cöver
Mono - Requiem for Hell 80% Mono - Requiem for Hell

Akce

Rone (do 20/10)
fotoexpo (do 21/10)
blues alive (do 18/11)
beth hart (do 6/11)
struny podzimu (do 9/11)