PLAYER FM

Novinky / Předbíháme

Předbíháme

EuroConnections, Femme Fatale a hudební lahůdky

EuroConnections, Femme Fatale a hudební lahůdky

|

Po letních prázdninách nás čekají v Paláci Akropolis hudební skvosty. Těšit se můžete na Ukulele Orchestra of Great Britain, Warpaint, First Aid Kit nebo Einar Stray Orchestra.

25. září se na pódium Paláce Akropolis vrátí v rámci projektu EuroConnections norský písničkář a klavírista Einar Stray. Velký objev severského nezávislého popu a fanoušek Sufjana Stevense nebo The Bright Eyes skládá písničky pojaté jako kapesní postrockové eposy stojící na uhrančivých náladách i silných melodiích a v Praze představí nové album Politricks. Einar Stray Orchestra doplní v programu večera pražský kvintet Thoola, který míchá alternativní rock a folk.

Na severské hudební objevy je poslední roky spolehnutí, málokdo ale dokázal udělat takovou díru do světa jako švédské sesterské duo First Aid Kit. Jejich étericky odzbrojující folk-pop, navazující na dřevní americkou hudbu i tradici severského písničkářství, slaví úspěchy v žebříčcích i u kritiky a sestry sbírají hudební ceny i obdivovatele z řad slavných hudebníků. 2. října se kapela původem ze Stockholmu konečně představí i v Praze. Duo, které navazuje na odkaz Joanny Newsom nebo Fleet Foxes, přiveze do Paláce Akropolis své nové album Stay Gold v rámci projektu Femme Fatale.


Hudební nástroj ukulele se zrodil na konci 19. století na Havaji a je proto nejčastěji spojován s tichomořskou exotikou. Co se ale stane, když "bonsaj kytaru" vezme do ruky skupina britských virtuózů a začne na ně hrát klasiku, punk nebo melodie ze spaghetti westernů? Výsledkem nemůže být nic jiného než báječný koncertní zážitek, který překračuje hranice historických epoch či zavedených žánrů a konfrontuje posluchače s jejich představou kýče či "dobrého vkusu". To všechno slibuje první pražská návštěva souboru The Ukulele Orchestra of Great Britain 29. října.

Prvotřídní kytarovka s osobitou dívčí poetikou, to je americká kapela Warpaint. Od prvního EP z roku 2008 je provázela pověst velkého objevu, kterou potvrdily na dvojici velmi dobře přijatých alb The Fool a Warpaint. Jejich emocemi prošpikované písničky obalené v neobvyklé éterické atmosféře odkazují k post-punku konce sedmdesátých let a kapela bývá často srovnávána s Cocteau Twins či Siouxsie and the Banshees. Nová deska navíc čerpá z nálady bristolského trip-hopu. Aktuální hvězdy nezávislé scény dorazí do Prahy 20. listopadu v rámci projektu Femme Fatale.

Info

www.palac-akropolis.cz

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Předbíháme

Longital uvádzajú nove video

Longital uvádzajú nove video

redakce |
Autorka klipu Spokojná a sýta Michaela Mašánová je majsterkou príbehu a gradácie minimalistickými prostriedkami. Poslouchejte a dívejte se Longital.
VR/Nobody proudí

VR/Nobody proudí

redakce |
Noc, kluby, láska, vztahy, bolest, hořkost, prázdnota. To všechno zavěšené v pavučině nokturnální elektroniky. VR/Nobody.

xp recenze

Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II. 80% Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II.
Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Boris Carloff - The Solipsist 90% Boris Carloff - The Solipsist
Hentai Corporation  - Intracellular Pets 80% Hentai Corporation - Intracellular Pets
A-ha - MTV Unplugged 90% A-ha - MTV Unplugged
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters

Akce

baset (do jak to pude)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)