Zprávy / Nové desky

February s novou deskou i klipem

February s novou deskou i klipem

redakce | Zprávy / Nové desky | 27.03.2018

Mladá ostravská čtveřice February se minulý rok vrátila do studia, aby navázala na svůj dva roky starý debutový singl Hide Me Under Autumn Leaves. Výsledkem je devítipísňová nahrávka Branching Tracks, na níž kapela definuje svůj styl, který sama označila za post-indie.

February nadále pracují s aspekty, díky kterým se Hide Me Under Autumn Leaves dostalo do rotace alternativních rádií: hutné kulminace, hrátky s kytarovými efekty nebo originální smysl pro skladbu. Ty nově doplňují také o ponuré nálady nebo agresivnější momenty plné kvílivých zpětných vazeb a hluku.

February nyní z desky vysílají první vlaštovku – skladbu A Better End. Videoklip k ní vznikal za příhodných podmínek – na zapomenutém paloučku příměstského lesa v mrazivé únorové noci. Mystické atmosféře klipu napomáhá originální postprodukce – díky navrstvení až pěti záběrů na sebe kapela působí mírně rozostřeně, ve vyhrocené části se pak každý z členů zcela rozdělí na dvě samostatné entity. Mezi členy kapely se po celou stopáž prochází několik přízraků, které jim pomáhají s koncertem pro sovy a zajíce. Podle režiséra klipu, studenta FAMU Dominika Vontora, se na výsledné podobě klipu podílel fakt, že píseň ve členech štábu během každého poslechu vyvolávala naprosto odlišné emoce.

Info

February
fb kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články