Zprávy / Nové desky

Fenster s ochutnávkou nové desky

Fenster s ochutnávkou nové desky

redakce | Zprávy / Nové desky | 06.09.2018

Nová tvůrčí kapitola? Berlínští Fenster chystají k vydání svoji čtvrtou řadovou desku The Room, první pod labelem Altin Village & Mine. Po třech předchozích albech, velovečerním filmu a četných tour po Evropě a Severní Americe, má být právě The Room vstupním krokem jejich aktuální tvůrčí evoluce.

Jejich zvuk je jakousi výkladní skříní současného psychedelického, groovy, hypnogogické a hravého popu. Myšlenkou nového alba bylo složit a uspořádat každou jednotlivou skladbu v jedné jediné místnosti. Experiment v kolektivní tvorbě, který donutil členy Fenster překročit stín vlastní individuality. Nahrávalo se v italském Vecchianu, v domě, kde kapela zároveň jedla, pila i spala. Mnohdy na první dobrou tak, aby výsledek působil maximálně organicky, živě.


Grafiku k The Room, která má představovat pokoj ve tvaru lidské lebky, vytvořil Lucas Ufo. O finální matering desky, která oficiálně vychází 14. září, se pak postaral Josh Bonati. Myšlenku nahrávky, jak dodává sama kapela, vystihují nejlépe její poslední slova: "What you leave behind for someone else to find. Two doors inside, neither one is right."

Info

Fenster
fb interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články