Zprávy / Festivalové

Festival Neleň! otevře třetí ročník

Festival Neleň! otevře třetí ročník

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.10.2017

Ve dnech 3.-5. listopadu 2017 proběhne ve Slavičíně třetí ročník kulturní akce Neleň!. Festival má za cíl přispět k živé komunitě ve městě a povzbudit obyvatele v zájmu o dění. Umožňuje mezigenerační setkání, zprostředkovává dialog a podle Michala Filáka, ředitele festivalu, "vytváří prostor pro spolupráci. Inspiruje možná i k něčemu velkému."

Neleň! patří k největším událostem města a je svým zaměřením unikátním projektem. Na čtyřech scénách se představí více než 50 místních i mimoregionálních osobností, které dokazují, že pracovitost a zdolávání překážek má v životě smysl. Během takřka tří dnů přednášek, workshopů či diskuzí zazní témata z oblastí přírodních a sociálních věd, technologie i life-stylu. Účastníci si letos budou moci vyslechnout mj. Návod pro život Lenny Trčkové, zhodnocení projektu Piána v ulicích Michaely Hečkové nebo příběh muzikanta Thoma Artwaye Moje cesta ulicí.


Páteční program tradičně zahájí vernisáž výstavy, tentokrát s názvem Za Slavičínem. Veronika Drábková, jedna z koordinátorek, o ní říká: "Rozhodli jsme se vytvořit prostor, kde bude divák pociťovat představivost přírody. Tento široký záběr výstavy není jenom o zeleni, ale o jejím přesahu a vnímání každého autora." Účastníci po ukončení vernisáže zhlédnou divadelní představení nezávislé scény SemTamFór, stand-up comedy Jakuba Cermana a Autentický klarinetový koncert. Sobota bude v režií Thoma Artwaye a kapel HRTL, 1flfsoap a Ette Enaka. "Všechny tyto kapely jste mohli vidět na mnoha menších, ale i větších hudebních festivalech. Dohromady vytvoří zajímavou fúzi hudebních stylů," dodává Štěpán Hrabovský.

Letošní přidanou hodnotou Neleň! bude výuka ve formě přednášek a workshopů na Gymnáziu Jana Pivečky a SOŠ Slavičín. Podle Ivany Častulíkové "je pro organizační tým důležité motivovat každého jednoho studenta, aby si vybral cestu, po níž chce jít a byl v rámci svých možností a dovedností skvělý v oboru, zájmu či profesi, které ho naplňují." V navázané spolupráci s Městskou knihovnou Slavičín pokračuje tradice "Daruj knihu" věnováním inspirujících knih, které mají v knihovně svůj prostor. Neleň! staví na dobrovolnické bázi a realizační tým společně s vystupující jej připravují měsíce bez nároku na honorář. Více informací najdete na facebookové stránce Neleň! a webu.

Info

Neleň! 2017
3. - 5. 11. 2017
Slavičín, Zlínský kraj

www.facebook.com/events/1507904999253276
www.facebook.com/nelenfestival
www.nelen.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články