Akce

Floex a Tom Hodge představí společný projekt

Floex & Tom Hodge
16.09.2017 20:00
Studio 1 Českého Rozhlasu, Praha

Tomáš Dvořák (Floex) a Tom Hodge (Piano Interrupted, Max Cooper, Second Moon of Winter) představují nový společný projekt. Začátkem příštího roku vydají oba hudebníci novou desku Portait of John Doe. Vznikla ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a vyjde v novém vydavatelství Mercury KX, které je sublablem britské Decca Music. Nahrávala se v unikátních prostorách Studia 1 Českého rozhlasu a právě na tomto místě bude společný projekt zároveň i poprvé představen.

Koncert bude odehrán v plné sestavě. Pražsko-londýnskou kapelu o složení Floex - klarinet a midimarimba, Tom Hodge - piano, Kim Sheehan - zpěv, Chris Warner - klávesy a basa, Jakub Tengler - bicí doprovodí čtyřicetičlenný orchestr vedený dirigentem Markem Ivanovičem.


"Vše začalo jako přátelské setkání dvou muzikantů bez jasného záměru. Spojovalo nás zalíbení v klavíru, elektronice a klarinetu, na který oba hrajeme. V průběhu několika let jsme se scházeli v pražském floexím studiu a intimní nahrávky společných improvizací se postupem času proměnily ve spektakulární projekt propojující zvuk současné elektroniky, Tomova piana a symfonického orchestru," popisuje Floex.

A Portrait of John Doe (volně přeloženo jako Portrét Jana Nováka) je hudebním ztvárněním příběhu obyčejného, zaměnitelného, prostě běžného člověka v současném světě, nacházejícího se v napjatém okamžiku před čtvrtou průmyslovou revolucí. Jejím výzvám čelí "Jan Novák" humorem, nadsázkou a vnitřní imaginací. Současně je projekt oslavou všedních momentů, které nás všechny spojují.

Info

A Portrait of John Doe LIVE
Floex & Tom Hodge + SOČR
15. a 16. 9. 2017 20:00
Studio 1 Českého Rozhlasu, Praha

www.facebook.com/events/262753404208990
www.facebook.com/floex.official

Foto © Václav Mach

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články