Zprávy / Pozvánky

Fórum Meltingpot posiluje Leonard Mlodinow

Fórum Meltingpot posiluje Leonard Mlodinow

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.05.2016

Vedle mnoha již potvrzených hostů jako jsou historik Timothy Snyder, držitel Nobelovy ceny za chemii Daniel Shechtman, spisovatel Robert Fulghum nebo držitelé Pulitzerovy ceny Chris Hedges a Yusef Komunyakaa, posilují nově program Mezinárodníha fóra Meltingpot, které proběhne od 12. do 17. července v Ostravě, další zajímavé osobnosti. Účast potvrdil přední americký teoretický fyzik, scénárista a autor vědeckých i populárně naučných publikací Leonard Mlodinow. "Autor významných studií v oblasti kvantové fyziky, mnoha vědeckých i filozofických bestsellerů, držitel knižních cen, spolupracovník Stephena Hawkinga a Deepaka Chopry, popularizátor fyziky v prestižních denících i časopisech, ale také oblíbený host v televizních pořadech, scénárista jedné epizody ze seriálů MacGyver, Star Trek: The Next Generaton nebo Night Court... tím vším je Leonard Mlodinow, kterého budeme mít tu čest u nás jako řečníka přivítat," vypočítává předseda spolku Meltingpot René Bystroň.

K dalším nově potvrzeným hostům patří novinář, cestovatel a humanitární pracovník Dawid Wildstein, vlámský divadelník a spisovatel Pieter De Buysser, honorární konzul České republiky v Saudské Arábii, podnikatel, ekonomický konzultant, mediální komentátor Hussein Shobokshi nebo cestoval a dobrodruh Jan Mela, který se stal prvním zdravotně znevýhodněným a zároveň nejmladším člověkem vůbec, který zdolal severní i jižní pól.

Mezinárodní fórum Meltingpot nabídne v prostorách Dolu Hlubina v ostravských Dolních Vítkovicích celkem 10 scén se 100 hosty z 19 zemí. Je rozděleno na dvě části. Na první, nazvanou Science & Academy, 12. a 13. července, bude možné si již od přelomu května a června koupit vstupenky dle podrobného programu diskusí a workshopů. Druhá část od 14. do 17. července s podtitulem Global Forum proběhne jako součást mezinárodního festivalu Colours of Ostrava a bude otevřená všem jeho návštěvníkům.

"Naší ambicí je nabídnout atraktivní přednáškové a diskusní bloky z oblasti vědy, medicíny, ekonomie, kultury, filozofie a religionistiky či ekologie, a to v mezinárodním kontextu. Pozvali jsme proto významné osobnosti současného akademicko-filozofického a odborného světa," uvedl při prvním představení Meltingpotu René Bystroň. Vedle již uvedených hostů přijede do Ostravy například dánský environmentalista Björn Lomborg, skotský handicapovaný horolezec Jamie Andrew, izraelský vývojový psycholog Sidney Strauss, německý spisovatel a dokumentarista Clemens Kuby, pákistánská lidskoprávní aktivistka Gulalai Ismail, ukrajinská novinářka a aktivistka Svitlana Zalishchuk, německý grafický designér, typograf Fons Hickmann či americký street artist Gaia.

Info

Meltingpot 2016
12. - 17. 7. 2016
Dolní oblast Vítkovice, Ostrava

www.facebook.com/events/1020732934664626
www.facebook.com/meltingpotforum.
www.meltingpot.co

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články