Zprávy / Pozvánky

Fotocrime a Bleakness, stará škola v Kabinetu

Fotocrime a Bleakness, stará škola v Kabinetu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.08.2018

Zářijová středa bude místem setkání starých známých. Již poněkolikáté se tak v Brně ukáží osoby, které doslova formovaly scénu ve svých městech.

Fotozločin z rukou členů Coliseum, Young Widows se vrací na místo činu. A tak je tu opět možnost zažít atmosféru 80. let, kde aura post-punku byla na vrcholu. Temný samet a taky darkwave-postpunk a chladnost synth zvuků s odkazem na německé EBM pionýry. Vůdčí osoba Ryan Petterson (ex-Coliseum, Black Cross, Metroschifter, Whips/Chains atd.) se stává vyrovnaným společníkem v začouzeném noir světě, kde se ozývá paranoia studené války a neklid moderního světa. Fotocrime staví na výrazných kytarových nápadech, které jsou rámcově kočírovány omamnou basovou linkou, bublající elektronikou s mužsko/ženským vokálem. Po singlu a 12" vydala kapela letos své debutové velké album s názvem Principle Of Pain opět u vydavatelství Golden Antenna Records (v Brně známe díky koncertům From Monument To Masses, Tephra, Rosetta atd.) a opět produkované mistrem zvuku J. Robbinsnem (Jawbox). Těšme se na večer při kterém hustý dým budou krájet modrá světla a kult kapel Sisters Of Mercy, Joy Division, Cold Cave bude opět mezi námi.

Energický punk-rock ve kterém podezřele prorůstá do základu temná post-punková nálada. Francouzské trio Bleakness se vrací přesně po roce do Kabinetu s novým 12" o který se postarala vydavatelství, která mají čuch na kvalitu: Sabotage, La Agonía de Vivir a Destructure records. Ve svých řadách ukrývají léty provařené persóny francouzské nejen emo školy a tak jména jako Amanda Woodward, Karysun, Chaviré hovoří za vše.

Info

Fotocrime (us) + Bleakness (fr)
19. 9. 2018 20:00
Kabinet Múz, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články