Akce

Free Mondays startují novou sezónu

Free Mondays: The Complication
20.02.2017 20:00
Roxy, Praha

S nástupem nové sezóny ovládnou Roxy a NoD v rámci Free Mondays české i zahraniční kapely. Taneční rytmy poznáš s Kaplan Bros., Startér Radia Wave tentokrát pozval indie rockové Ette Enaka a Silver Springs a český rock'n'roll přivezou The Complication. Poznáme i elektro dream popovou formaci Mantocliff ze Švýcarska a britský postpunk Autobahn. Je toho až až, stačí si vybrat to své.

6/2: Free Mondays w/ Ette Enaka (CZ), Silver Springs (CZ) @ NoD
Speciální edici Startéru Rádia Wave tentokrát otevřou v NoDu Ette Enaka a Silver Springs. Pod názvem Ette Enaka se nachází Aleš z De Mood, Vítek z Rutky Laskier a Miloš z Maniac Floor. Právě fanoušci De Mood si přijdou na své, jelikož kapela svým stylem a zvukem na Moody navazuje. Za sebou mají první desítku koncertů a EP, které vyšlo na podzim 2016 na labelu Happy Mutant. Alešův rukopis je tu jasně rozpoznatelný. Nechybí kombinace devadesátkového rockin' ema a dance punku prošpikovaná postrockovými build-upy. Silver Springs jsou nejspíš jedinou kapelou na světě, která se dala dohromady v Los Angeles a první koncert odehrála v Liberci. V současné době plánují na přelomu února a března vydat debutové album, už teď si z něj ale můžete poslechnout první singl Shelter Love. Kapela se otevřeně hlásí k zámořské tradici alternativního a indie rocku, neštítí se jednoduchých kompozic a zpěvných refrénů, primární důraz klade na energii. Za svoje vzory označují třeba Foo Fighters, Kings of Leon, ale i Bon Iver.


13/2: Free Mondays w/ Mantocliff (CH), support: Francois Svalis (CZ)
Švýcarská formace Mantocliff experimentuje s mnoha aspekty popu a alternativní hudby. Mimořádně výrazný hlas zpěvačky Nives Onori jen podporuje obrovskou kreativitu dalších pěti hudebníků. Loňský rok vydali své debutové album Umbilical, ve kterém ukazují celou řadu melodií - občas silně energické, atmosferické nebo taneční, ale vždy pulzující. Jako celek působí deska velmi kompaktně. Při poslechu jejich skladeb je slyšet nádech FKA twigs nebo Banks, půvab Dillon nebo Poliça, ale také elektronické prvky kapel jako jsou polští RYSY. Jako support se Praze vůbec poprvé představí i Francois Svalis - znojemský hudebník, kterého baví kombinace techna, ambientu a deep house.


20/2: Free Mondays w/ The Complication (CZ)
The Complication to je energie, bordel a hlavně velká láska k devadesátkám. Čtveřice podivínů z různých koutů východních Čech vám dokáže, že rock 'n' rollu ještě zdaleka neodzvonilo. Muzika založená na hlasité kytaře, hutné base a dynamických bicích, ve které, i přes všechny ty potrhané struny a rozlámané paličky, najdete chytlavé melodické linky a výrazné refrény využívajících hlasů všech členů kapely. V roce 2014 jim vyšla debutová deska U, od té doby ale určitě neusnuli na vavřínech a stále vydávají a koncertují.


27/2: Free Mondays w/ Autobahn (UK), support: Flash Boy
Pětičlenná formace z Leeds má za sebou už dvě EP a necelé dva roky starou debutovou desku Dissemble. Jejich hudba má temnou postpunkový atmosféru, působí propracovaně a někdy až trochu étericky. Pokud jsi fanoušek kapel Joy Division, Bauhaus, Sisters of Mercy a Fields of the Nephilim, tak si určitě poslechni Autobahn a doraž. Kapela Flash Boy vznikla v roce 2016. Tvoří ji mysteriozní Silvie Harry a její přisluhovači. Krom uctívání Ďábla se kapela zabývá muzikou, která čerpá z anglosaské nezávislé muziky počínaje The Beatles přes Mazzy Star a Petem Dohertym konče. Cílem není robotizace, či muzikantský sport. Základem je písnička, smutná písnička s melodií, duší a lehce naostřenou špínkou.

Info

Ette Enaka
Support: Silver Springs
6. 2. 2017 20:00
NoD, Praha

www.facebook.com/events/154441671713163

Mantocliff (Ch)
Support: François Svalis
13. 2. 2017 20:00
Roxy, Praha

www.facebook.com/events/1896880793864538

The Complication
20. 2. 2017 20:00
Roxy, Praha

www.facebook.com/events/385808891752957

Autobahn (uk)
Support: Flash Boy
27. 2. 2017 20:00
Roxy, Praha

www.facebook.com/events/1340119666038695
www.facebook.com/events/1340119666038695

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články