Zprávy / Festivalové

Future Gate znovu oslaví sci-fi filmy

Future Gate znovu oslaví sci-fi filmy

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.02.2018

Pátý ročník festivalu Future Gate věnovanému populárnímu žánru science fiction zavítá postupně do pěti českých měst. Druhá zastávka v Brně (21. – 24. únor 2018, první dva dny v sálu Břetislava Bakaly, druhé dva dny v prostorách Hvězdárny a planetária Brno) představí kromě novinek a kultovních děl také dokumentární snímky.

Diváci budou moci zhlédnout úspěšný polský film Muž s magickou krabičkou, oceněný na festivalu v Terstu, ruskou novinku Saljut-7 nebo připomenut si na velkém plátně Terminátora 2, Pátý element či Sexmisi. Filmovou přehlídku doplní Sci-fi kraťasy od iShorts, mezi kterými nechybí krátký sci-fi horor Jsem brána brněnského režiséra Robina Kašpaříka. Jde o vůbec první českou adaptaci povídky Stephena Kinga. Letošním tématem jsou ženy ve sci-fi. Festival chce vzdát hold jak fiktivním, tak skutečným ženám fantastiky a vědy.


Nově se na festivalu objeví i sekce dokumentů. Snímek Amatéři ve vesmíru je příběhem dvou vynálezců. Ti se i přes veškeré překážky a s minimálním rozpočtem rozhodnou postavit raketu, která by měla vzlétnout až do vesmíru. Program festivalu doplní několik přednášek, věnovaných zejména hlavnímu tématu festivalu.

Info

Future Gate Brno 2018
21. - 24. 2. 2018
Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články