Zprávy / Pozvánky

Giulia y Los Tellarini v Jazz Docku

Giulia y Los Tellarini v Jazz Docku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.05.2018

Kapela Giulia y Los Tellarini se ve světě proslavila díky soundtracku k filmu Woodyho Allena Vicky Cristina Barcelona. Jejich píseň Barcelona se stala hudební kvintesencí tohoto města. Barcelona je místem inspirace, radosti a kreativity, kde se vzájemně ovlivňují různé kultury, tradice, myšlenky a obrazy. Italská zpěvačka a akordeonistka Giulia Tellarini se do Barcelony před lety zamilovala, do města se přestěhovala a už v něm zůstala. Zde se setkala s katalánskými muzikanty Mikem Alemanim, Jensem Neumayerem, Javerem Torttem a Argentincem Alejandrem Mazzoniem. Rozhodli se vytvořit hudební projekt, který by navazoval na tradiční hudbu střední Evropy.

V roce 2008 vydala kapela debutové album Eusebio, které náhodou padlo do rukou Woodyho Allena, který v té době natáčel film Vicky Christina Barcelona. Album ho okouzlilo natolik, že se rozhodl použít jejich skladbu jako ústřední motiv filmu. Nakonec ve snímku zazněly skladby dvě: Barcelona a La Ley Del Retiro. Tím spolupráce s Woody Allenem neskončila, jejich hudba se objevila i v jeho dalším filmu: Poznáš muže svých snů.


Druhý disk z kapely nazvaný L'Arrabiata se nese opět v rozmanitých náladách. Bizarní, živá a rafinovaná směs prvků chansonů z počátku 20. století (argentinský, francouzský, španělský, německý), stejně jako bossa nova, flamenco a salsa.

Kapela miluje stylové kostýmy a improvizaci, proto každý koncert bývá novým zážitkem. V centru pozornosti ale samozřejmě vždy zůstává půvabná Giulia. Vystoupení, které je součastí série Femme Fatale, můžete vidět v klubu Jazz Dock v sobotu 19. května od 22:00.

Info

Giulia y Los Tellarini (ESP)
19. 05. 2018, 22:00
Jazz Dock, Praha

fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články