PLAYER FM

Novinky / Předbíháme

Předbíháme

Gregory Porter, Ondřej Pivec, Epoque Quartet: zač je toho jazz

Gregory Porter, Ondřej Pivec, Epoque Quartet: zač je toho jazz

|

Jazzový zpěvák Gregory Porter, majitel výrazného barytonu, chystá pro své vystoupení na Jarním GALA pro Struny podzimu exkluzivní program. Publiku se představí v baladických polohách, ve svižně swingujících skladbách i s gospelově-soulovým repertoárem. Na koncertě 14. března v pražském Paláci Žofín zazní výběr jazzových standardů i Porterovy vlastní kompozice z obou jeho alb, Water a Be Good. Návštěvníci se mohou navíc těšit na nové aranžmá, nastudované výlučně pro tento večer, a hosty z domácí hudební scény.

www.strunypodzimu.cz
www.gregoryporter.com

Čtveřici Porterových hudebníků podpoří smyčcový Epoque Quartet v rozšířené sestavě. A jedním z vrcholů večera bude první pódiové setkání jazzové hvězdy s vynikajícím českým hammondkářem, dlouhodobě usazeným v New Yorku, Ondřejem Pivcem. Společně připomenou Gregoryho gospelově-soulové kořeny - Žofín se tak symbolicky propojí s manhattanským Harlemem. K němu mimochodem mají oba silný osobní vztah: v tamním prostoru Smoke Jazz Club Gregory Porter slavil první úspěchy své sólové kariéry a pravidelně tam vystupuje i náš nejlepší jazzový varhaník – určitě si s chutí spolu zahrají Porterův hit On My Way to Harlem.

„S Gregory Porterem jsme nad přípravami Jarního Gala v intenzívním osobním kontaktu, diskutujeme repertoár, aranžmá, výběr hudebních hostů. Návštěvníci Jarního Gala tak zažijí koncert, který je v mnoha ohledech mimořádný a neopakovatelný i pro Gregoryho (mj. setkáním s hammondkářem Ondřejem Pivcem), ale i kontextem, ve kterém vystoupí po Bobbym McFerrinovi, Dee Dee Bridgewater nebo Dianne Reeves,“ pochvaluje si umělecký ředitel festivalu Struny podzimu Marek Vrabec spolupráci s tímto vyzdvihovaným, ale také vnímavým umělcem. Hudební zážitek si mohou všichni připomenout ze záznamu říjnového koncertu, který bude odvysílán na Radiu 1 26. února v pořadu Radio 1 On Stage od deseti hodin večer.

Ondřej Pivec je vynikající český klávesista a zejména hráč na Hammondovy varhany. V současné době je usazen v New Yorku, a tak, jak je v kraji zvykem, zvládá oba póly místní hudební tradice: pravidelně hraje každou úterní noc v harlemském Smoke Jazz Club a každou neděli ráno na bohoslužbách v Coney Island Cathedral v Brooklynu. Vedle toho už se objevil nebo objevuje po boku řady interpretů, jako jsou Joel Frahm, Jake Langley, Yvonne Sanchez, Russel Carter, Paul Bollenback, Karel Růžička mladší, Bill Campbell, Nabuko nebo Billy Cobham. V Čechách je znám krom jiného z vlastní skupiny Organic Quartet nebo spolupráce s big bandem Bucinatores Orchestra.

Epoque Quartet vznikl v roce 1999 a čtyři vynikající mladé sólisty spojila afinita k nadžánrovému pojetí hudby a obliba jazzu, rocku a funku. EQ se etablovali na hudební scéně doma i v Evropě jak s klasickým komorním repertoárem, tak v řadě projektů překračujících žánrové hranice. Na pódiu se již setkali mimo jiné s Georgem Mrazem nebo již zesnulým Bennym Baileym. Pravidelná je jejich spolupráce s triem Roberta Balzara.

Info

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Předbíháme

VR/Nobody proudí

VR/Nobody proudí

redakce |
Noc, kluby, láska, vztahy, bolest, hořkost, prázdnota. To všechno zavěšené v pavučině nokturnální elektroniky. VR/Nobody.
Mount Kimbie se vrací do MeetFactory

Mount Kimbie se vrací do MeetFactory

redakce |
Mount Kimbie jsou zpět. Třetí album se rýsuje a představu o něm si můžete udělat z tracku Marilyn, na kterém postdusbtepové duo spolupracovalo s Mica Levi aka Micachu.

xp recenze

Sparks - Hippopotamus 90% Sparks - Hippopotamus
Warpaint - Heads Up 60% Warpaint - Heads Up
Repelent SS - Repelent SS % Repelent SS - Repelent SS
Horkýže Slíže - Pustite Karola 70% Horkýže Slíže - Pustite Karola
Mogwai - Every Country's Sun 90% Mogwai - Every Country's Sun
Motörhead - Under Cöver 90% Motörhead - Under Cöver
Mono - Requiem for Hell 80% Mono - Requiem for Hell
M.I.A. - AIM 60% M.I.A. - AIM

Akce

zrní (do 11/10)
fotoexpo (do 21/10)
blues alive (do 18/11)
literární klub (do 28/9)
fotoexpo (do 21/10)
struny podzimu (do 9/11)