Zprávy / Festivalové

Headlinerem Pohody The Jesus And Mary Chain

Headlinerem Pohody The Jesus And Mary Chain

redakce | Zprávy / Festivalové | 20.04.2017

Jedenadvacátý ročník slovenského festivalu Pohoda, který se koná od 6. do 8. července, ozdobí comeback jedné z nejvlivnějších kapel historie rocku, skotských The Jesus And Mary Chain. Ikonická sestava, jíž magazíny Noissey i Pitchfork označují jako nejvíc cool kapelu historie, vznikla v roce 1983 v městečku East Kilbride nedaleko Glasgowa. Debut Psychocandy v roce 1985 odstartoval její hvězdnou dráhu, která vždy stála a padala s kontroverzním vztahem jejích zakladatelů, bratrů Jima a Williama Reidových. Po letech, plných střetů a dlouhodobých přestávek v komunikaci oba sourozenci podle všeho našli klíč k porozumění a toleranci, jehož zúročením je skvělé album Damage and Joy, první po devatenácti letech. A také v neposlední řadě obnovení koncertních aktivit. A i díky tomu si budou moci nezaměnitelný mix silných melodií a psychedelických zvukových valů, který je již přes třicet let inspiračním zdrojem mnoha muzikantských generací, poslechnout i návštěvníci letošní Pohody. Koncertní set bude kromě nových věcí obsahovat všechny zásadní písně z historie bandu.


Na Pohodě 2017 se také dvakrát představí projekt průkopníka drum’n’bassu Tonyho Colmana, známého pod jménem London Elektricity. Nezapomenutelný zážitek slibuje spektakulární dvaadvacetičlenný London Elektricity Big Band, v němž najdeme takové osobnosti, jako je MC Dynamite (Reprazent) či dvojnásobná vítězka BBC Jazz Awards, přední britská zpěvačka a klavíristka Lianne Carrol. Projekt, který d’n’b posouvá na zcela nový level, je také často označován jako fast soul music. Unikátní bude i druhé vystoupení London Elektricity DJ Set - bude to jedno z pouhých tří letošních vystoupení Tonyho Colmana v tomto formátu.


Pohoda si za jedenadvacet let získala pod vedením Michala Kaščáka mimořádné renomé mezi hudebníky, profesionály z branže a hlavně mezi fanoušky. Díky jejich hlasům se také probojovala mezi deset nejlepších středně velkých festivalů v Evropě za rok 2016. Nově Pohodu mezi špičkové festivalové tipy zařadily také portály Gigwise, The Culture Tip nebo Aaron Howes z Highsnobiety.


Dalšími velkými jmény, která ozdobí program letošní Pohody, jsou například legendy indie popu Alt-J nebo velký britský písničkářský talent Jake Bugg. Zaujme jistě také jedna z nejoriginálnějších postav současného amerického hip hopu, transgender rapper(ka) Mykki Blanco nebo Solange, jedna z netalentovanějších r’n’b zpěvaček současnosti, která letošním ziskem Grammy v kategorii R&B Performance definitivně vystoupila ze stínu své sestry Beyoncé. Silný zážitek slibuje muž s mimořádně podmanivým hlasem a jedna z klíčových zakladatelských osobností amerického grunge Mark Lanegan s kapelou, ale také mistr electro-techno-funku, hvězdný Boys Noize. Snový synthpop nabídne Austra, punkovou smršť přiveze britský tandem Slaves, vystoupí shoegazeová legenda Slowdive. Energická smršť flamenca s metalovou energií - to je dnes již hvězdné mexické duo Rodrigo y Gabriela, další z velkých jmen na letošní Pohodě.

Všechny romantické duše uhrane teprve dvacetiletá britská klavíristka a zpěvačka Birdy, jejímuž kouzlu podléhají milióny citlivých a zamilovaných. Potěšením pro ironiky a přátele sarkastického pohledu na showbizz bude norské duo hudebních bavičů a mystifikátorů Ylvis. Další zajímavá jména v line-upu jsou mezi jinými brazilská zpěvačka Dillon, skotský talent C Duncan, hvězdy alternativní scény Beak> a Ho99o9 nebo freestylová superskupina Beardyman’s Dream Team. Do Trenčína přijede z USA kapela kytaristy slavných Sonic Youth The Thurston Moore Group, jihoafrická, v kosmopolitním Berlíně usazená písničkářka Alice Phoebe Lou, z Velké Británie dorazí ostří hipsteři Idles, či neméně nabroušení punkeři Sleaford Mods. Programový blok Pohoda 1997 zopakuje koncerty 1. ročníku festivalu a unikátní živé provedení nejúspěšnějšího slovenského hudebně-humoristického alba z dílny legendárního tria Lasica, Satinský, Filip, které samozřejmě ponese jméno Bolo nás jedenásť.

Info

Pohoda festival 2017
06.07.2017 | letiště, Trenčín
www.pohodafestival.sk

Momentální cena vstupenek je 89€ a platí do 22. května 2017 nebo do vyprodání 6 000 kusů, vstupenky je možné zakoupit v síti Ticketportal nebo na webu festivalu. Více informací na www.pohodafestival.sk či www.facebook.com/pohoda.festival.

Společně s českým festivalem Rock for People zopakuje Pohoda možnost nákupu comboticketů na obě klíčové středoevropské hudební události. Předprodej začíná v pondělí příští týden na webových stránkách obou festivalů za zvýhodněnou cenu 3 475 Kč.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články