PLAYER FM

Akce

Akce

High Contrast na prosincovém Stepsletu

Stepslet: High Contrast (uk)

"Jméno High Contrast je filozofie," říká Lincoln Barette, muž za tímto pseudonymem. "Když jsem začal dělat drumandbass na konci 90. let, byl to těžkej, temnej a maskulinně znějící techy zvuk. Chtěl jsem to změnit, začít samplovat trochu populárnější muziku a dodat žánru trochu něžnější atmosféru. Lidi se mi smáli, pak poznali, že tohle myšlení je napřed a nakonec mě začali imitovat. A nepřestávají se objevovat cesty, kterými se dá tento žánr rozvíjet dál a dál."

High Contrast je vůdčím jménem scény déle než 15 let. Skládal hudbu pro Olympijsou ceremonii v roce 2012. Spolupracoval snad se všemi významnými jmény dnb scéne – od undergroundu po DJe Freshe. Headlinoval na největších festivalech. Nahrál nadčasový Fabric mix. No a v neposlední řadě si do parády vzal hity od jmen jako Adele, White Stripes, Kanye West nebo London Grammar.


Narodil se v Penarthu, kde žije i nyní. Jeho otcem je Paul "Legs" Barett, kdysi nejznámější welšský agent a promotér. "Když jsem vyrůstal, slýchal jsem jenom rock'n'roll z 50. let," vzpomíná si Lincoln. "Čím jsem starší, tím častěji se vracím k hudbě mého otce. Skvěle se hodí k mé posedlosti chytrými, chytlavými melodiemi."

"Dřív jsem si myslel, že k produkci alba se dá přistupovat víc plánovaně. Pak jsem si uvědomil, že dopředu to člověk prostě ovlivnit nemůže a že se nejvíc vyplatí následovat hlas svého srdce a nesnažit se vše analyzovat do nejmenšího detailu. Hudba je únikem od linearity a narativního charakteru lidského jazyka a taky od spousty dalších věcí." A když chce High Contrast uniknout, je velice lákavé vydat se s ním.

Info

Stepslet with
High Contrast (uk)
15. 12. 2017 21:00
Favál, Brno

www.facebook.com/events/140936496547389
www.facebook.com/stepslet

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

xp recenze

Ikonika - Distractions 80% Ikonika - Distractions
Forest Swords - Compassion 100% Forest Swords - Compassion
Fallgrapp - V hmle 80% Fallgrapp - V hmle
Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora 90% Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora
Budoár staré dámy - Sůl 80% Budoár staré dámy - Sůl
Eminem - Revival 80% Eminem - Revival
Asking Alexandria - Asking Alexandria 80% Asking Alexandria - Asking Alexandria
Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art

Akce

franz ferdinand (do 9/3)
sofa surfers (do 4/3)
pragueshorts (do 22/1)
colours 2018 (to, co se nemaže)