Zprávy / Festivalové

Hlavní díl festivalu JazzFestBrno se blíží

Hlavní díl festivalu JazzFestBrno se blíží

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.03.2018

Hlavní program festivalu JazzFestBrno startuje 15. března koncertem saxofonisty Donnyho McCaslina, který mimo jiné nahrál poslední album s Davidem Bowiem. Dalšími zahraničními hvězdami budou například izraelský basista a zpěvák Avishai Cohen, americký kytarista Kurt Rosenwinkel s brazilskou hudbou ovlivněným projektem Caipi.

Chybět nebude ani charismatický bubeník Omar Hakim. Ten má na svém kontě spolupráci s největšími osobnostmi hudebního světa, jakými jsou Sting, Madonna, Lionel Ritchie nebo kapela Daft Punk. Netradiční spojení jazzu a akordeonu nabídne francouzský elegán Vincent Peirani, poprvé do Brna zavítá legenda jazzového piana Kenny Barron a velký zájem už nyní vyvolal závěrečný koncert festivalu, který 10. května obstará big band kontrabasisty Christiana McBridea čerstvě ověnčený druhou cenou Grammy.


Před tímto bohatým hudebním programem však pořadatelé na 13. března připravili unikátní prolog. V Divadle U stolu, v areálu Divadla Husa na provázku, bude promítnut dokumentární celovečerní film o jedné z největších osobností nejen českého, ale i světového jazzu s názvem Miroslav Vitouš – jazzová legenda.

Info

JazzFestBrno 2018
1. 2. - 10. 5. 2018
Brno
fb festivalu

Foto © Jimmy King

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články