Akce

Hořcí a nemilosrdní: Tiger Army

Tiger Army (us)
23.03.2017 20:00
Futurum Music Bar, Praha

Tiger Army poprvé v České Republice. Kapela funguje od roku 1996. Jejím domovem je Kalifornie. Dlouho dobu byli rezidenty labelu Hellcat Records/Epitaph, ve stálém hledáčku Tima Armstronga. Zpěvák a kytarista Nick 13 je zakládajícím a stěžejním členem kapely. Muzikanti kolem něj se průběžně střídají, ale duch Tiger Army je neměnný. I když nejnovější deska (páté studiové album v pořadí) posunuje příběh "Tygří Armády" zase o pěkný skok dál. Sami to nazývají přímo evolucí. Deska se záhadným názvem V vyšla loni v květnu na Luna Tone Records/Rise Records. Singl s klipem Prisoner of the Night zrcadlí cestu, na kterou se trojčlenné rock'n'rollové komando tentokrát vydalo.

Jejich muzika překračuje hranice všude, kde může. Do jedné škatulky se nevejde. Kořeny tkví v psychobilly. Rock'n'roll je to bez diskuze. Jednoznačně zapadají do punkové scény. Láska k padesátým a šedesátým létům je do uší bijící. Country jí dýchá na krk a rockové rify občas bodnou do žeber. Temný pop, ano, jistě. Ale hlavně mají TO své, to ONO originální a zvláštní.


To, co spojuje kotlík plný hudebních ingrediencí a inspirací v něco velmi speciálního, naléhavého. Temně teskného, srdcervoucího, husí kůží zvedajícího, děsivě romantického. Muzika něžná a sladká, ale zároveň hořká a nemilosrdná. Jak odpoví kuchař výtečné asijské pochoutky na dotaz "A co je v té rolce?", "Šecko doblý". Tiger Army mají všechny ingredience dobré. Výsledek je exkluzivní zážitek. Konečně živě v Praze.

V roli předskokana vystoupí pražští The Train Robbers. Kapela řekněme poměrně nová, ale složená ze starých známých tváří (Green Monster, Carlos & His Coyotes, Riviera Playboys, Gauneři atd). Záhrobní rock'n'roll, mrazivý i vtipný. Old school psychobilly, co voní střelným prachem, benzínem a whiskey. První deska se vyklube letos na jaře.

Info

Tiger Army (us)
Support: The Train Robbers
23. 3. 2017 20:00
Futurum Music Bar, Praha

www.facebook.com/events/1874795869442570
www.facebook.com/futurum

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články