Zprávy / Nové desky

HRTL vydává desku Yellow Mellow

HRTL vydává desku Yellow Mellow

redakce | Zprávy / Nové desky | 04.12.2017

Dva týdny po zveřejnění nové skladby My Pizza Is Dead vychází druhé album brněnského producenta HRTL. Nástupce oceňované desky Dataloss vychází na brněnském labelu Nona Records. Přináší kolekci sedmi atmosférických tracků, které staví na písničkovosti a pečlivě vybroušených syntezátorových melodiích, stejně jako na chytrých rovných beatech.

Během posledních dvou let Leoš Hort odehrál spoustu koncertů, a vypracoval se na jeden z nejžádanějších tanečních live actů v našich končinách, který díky mezinárodnímu bookingovému zastoupení často vystupuje i v zahraničí. Jeho improvizované live sety hrané na modulární syntezátor jsou pověstné svojí energií. V případě jeho studiové tvorby dostává přirozeně větší šanci přístup, na který během živého hraní není prostor. Yellow Mellow se tak zformovalo jako album výrazných poslechoých kvalit. Stále si však uchovává živého ducha díky metodě nahrávání vycházející z HRTLova improvizování.Yellow Mellow stojí jednou nohou v taneční hudbě, zároveň využívá zvuk analogových syntezátorů, které k sobě stahují pozornost díky stále se vyvíjejícím melodiím a citlivým aranžím. Album otevírá pomalá Crispy Mush, jejíž syntezátorové linky se postupně roztékají v gradujícím beatu. My Pizza Is Dead přichází s emotivním deep housem a závanem 80's melodií a acidu. Následující Yaving Morning pokračuje ve vyšlapaných kolejích a přidává na éteričnosti, než No Man Culture přepne spínač a nabídne ambientní exkurz mezi bloudící syntezátorové tóny.

Zasněný Hollow Point vyčnívá zvukově originálním základem postaveným na modulovaných perkusích. Hiigara se vrací k rovnému tanečnímu beatu a acidovému víření, a závěrečná Crybaby v něm pokračuje kombinujíc uklidňující syntezátorové plochy. Yellow Mellow vyšla 2. prosince. Kromě Bandcamp downloadu a vinylu bude k dispozici také na Spotify nebo iTunes.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články