PLAYER FM

Novinky / Nové desky

Nové desky

HRTL vydává desku Yellow Mellow

HRTL vydává desku Yellow Mellow

|

Dva týdny po zveřejnění nové skladby My Pizza Is Dead vychází druhé album brněnského producenta HRTL. Nástupce oceňované desky Dataloss vychází na brněnském labelu Nona Records. Přináší kolekci sedmi atmosférických tracků, které staví na písničkovosti a pečlivě vybroušených syntezátorových melodiích, stejně jako na chytrých rovných beatech.

Během posledních dvou let Leoš Hort odehrál spoustu koncertů, a vypracoval se na jeden z nejžádanějších tanečních live actů v našich končinách, který díky mezinárodnímu bookingovému zastoupení často vystupuje i v zahraničí. Jeho improvizované live sety hrané na modulární syntezátor jsou pověstné svojí energií. V případě jeho studiové tvorby dostává přirozeně větší šanci přístup, na který během živého hraní není prostor. Yellow Mellow se tak zformovalo jako album výrazných poslechoých kvalit. Stále si však uchovává živého ducha díky metodě nahrávání vycházející z HRTLova improvizování.Yellow Mellow stojí jednou nohou v taneční hudbě, zároveň využívá zvuk analogových syntezátorů, které k sobě stahují pozornost díky stále se vyvíjejícím melodiím a citlivým aranžím. Album otevírá pomalá Crispy Mush, jejíž syntezátorové linky se postupně roztékají v gradujícím beatu. My Pizza Is Dead přichází s emotivním deep housem a závanem 80's melodií a acidu. Následující Yaving Morning pokračuje ve vyšlapaných kolejích a přidává na éteričnosti, než No Man Culture přepne spínač a nabídne ambientní exkurz mezi bloudící syntezátorové tóny.

Zasněný Hollow Point vyčnívá zvukově originálním základem postaveným na modulovaných perkusích. Hiigara se vrací k rovnému tanečnímu beatu a acidovému víření, a závěrečná Crybaby v něm pokračuje kombinujíc uklidňující syntezátorové plochy. Yellow Mellow vyšla 2. prosince. Kromě Bandcamp downloadu a vinylu bude k dispozici také na Spotify nebo iTunes.

Info

HRTL

www.facebook.com/HRTLmuzik
www.nonarec.bandcamp.com
www.soundcloud.com/nona-rec

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Nové desky

Hoten Toten dvakrát na vinylech

Hoten Toten dvakrát na vinylech

redakce |
Ku příležitosti 30. let kapely a 20 let od vydání vychází poprvé na vinylech první dvě řadová alba slovenské kapely Hoten Toten.
Kompilace Happy Mutant vol. I

Kompilace Happy Mutant vol. I

redakce |
Po prvním roce fungování D.I.Y. labelu Happy Mutant přišla na řadu i první kompilace, která je složena čistě z "mutantích" kapel...

xp recenze

Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art
Actress - AZD 80% Actress - AZD
Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo 100% Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo
Neil Young - The Promise 80% Neil Young - The Promise
Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon? 80% Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon?
Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim 100% Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim
Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Elton John - Diamonds (deluxe version) 100% Elton John - Diamonds (deluxe version)

Akce

franz ferdinand (do 9/3)
thelma (do 14/1)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)
thelma (do 14/1)