PLAYER FM

Akce

Akce

Hudba ze skla poprvé v Čechách

Hudba ze skla (workshop)

Ve spolupráci s Music City Point představují pořadatelé workshop Hudba ze skla i pro české kreativní děti. Workshop byl původně součástí programu na kalifornské univerzitě v Riverside (UCR), kde byla Lenka Morávková vybrána jako VIP Gluck Fellow. V rámci programu pak vytvořila tento unikátní workshop a s velkým ůspěchem ho představila kolem pěti tisícům dětí z celé oblasti Inland Empire v Kalifornii. Nyní workshop poprvé proběhne i v Čechách.

Zábavný hudební workshop pro děti mezi 8 - 13 lety je založený na interakci s unikátním nástrojem ze skla, Bohemian Cristal Instrument. Tento akustický nástroj, jediný svého druhu na světě, mohou děti objevovat bez jakékoliv znalosti hudební nauky nebo zkušenosti s nástroji, a každé dítě bude mít příležitost si na něj zahrát.


Během workshopu se děti seznámí s touto zvukovou sochou, její historii a dozví se o dalších slavných netradičních nástrojích a jejich autorech. Zároveň jim bude hravou formou přiblížený princip reprodukce zvuku v hudebních nástrojích, a to jak na tradičních příkladech (kytaře, hlase), tak na nástrojích experimentálních (DIY nástrojích). Děti tak mají jedinečnou možnost dotykem a hraním na nástroj pochopit principy tvorby hudebních nástrojů, což je prvním krokem k vlastnímu experimentování.

Cílem workshopu je, aby děti pochopily základy zvukové reprodukce v hudebních nástrojích a probudit v nich zájem o vytváření netradičních nástrojů, zvuků a hudby. Fantazie každého dítěte se přitom nechává unášet zvuky unikátního nástroje a nekonečných možností kreativity.

Info

Bohemian Cristal Instrument
Hudba ze skla
13. 9. 2017 16:00
Music City Point, Praha

www.facebook.com/events/1726544570984570
www.facebook.com/bohemiancristalinstrument
www.facebook.com/musiccitypoint

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

xp recenze

Sparks - Hippopotamus 90% Sparks - Hippopotamus
Warpaint - Heads Up 60% Warpaint - Heads Up
Repelent SS - Repelent SS % Repelent SS - Repelent SS
Horkýže Slíže - Pustite Karola 70% Horkýže Slíže - Pustite Karola
Mogwai - Every Country's Sun 90% Mogwai - Every Country's Sun
Motörhead - Under Cöver 90% Motörhead - Under Cöver
Mono - Requiem for Hell 80% Mono - Requiem for Hell
M.I.A. - AIM 60% M.I.A. - AIM

Akce

zrní (do 11/10)
aeroskola (30/9)
blues alive (do 18/11)
lunchmeat (do 22/10.)
jazz go to town (do 14/10)