PLAYER FM

Novinky / Pozvánky

Pozvánky

Hudebníci bojují za přežití žižkovského rádia StreetCulture

Hudebníci bojují za přežití žižkovského rádia StreetCulture

|

Kapely Thalidomide, Nežfaleš, Cirguz, Dreadrot a Crossczech se spojily, aby pomohly záchraně žižkovského rádia a baru StreetCulture, pro které naplánovaly na 7. května benefiční koncert ve vinohradském klubu HooDoo.

StreetCulture je unikátní neziskový projekt, který na principu do it yourself provozuje nejen internetové multižánrové rádio a magazín, ale i bar, kde můžete popít, poslouchat živou muziku, vidět dokumenty, výstavy, besedy a workshopy. Letos se StreetCulture dostalo do tíživé finanční situace, a tak se mu spříznění interpreti rozhodli podat pomocnou ruku.

Bez nároku na honorář vystoupí pět skupin, které se zřejmě ne náhodou pohybují v punkových vodách. Thalidomide jsou zkušená pražská hardcore kapela, která se zformovala již v roce 1993, navazuje na tradici kapel jako Black Flag, Dead Kennedys nebo Minor Threat. Thalidomide mají vyhraněné názory a právě v podobných akcích nachází pravý smysl svého fungování. To Nežfaleš, našlapaný pražský punk’n’roll, letos brázdí pódia už jedenáctým rokem a sází na dobré texty zkombinové s melodickým hudebním základem. V těchto dnech jedou turné s SPS a loňská deska Každej klub i bar je stále aktuální.

Parádní mělnický punk rock od pravých a pohledných srdcařů Cirguz bude ve znamení nedávného čtyřpísňového CD Zbraně a láska zvítězí, kde je jasně znát, že od 77 punku dokážou přejít taky do vážnějších a politických not. Dříve oldschool hardcorová kapela, dnes velmi hutný rock’n’roll, to jsou Dreadrot. Předskakovali Misfits či Sick of It All a v jejich řadách najdete lidi z Flaming Cocks či Matahari. Dreadrot si přejou nezletilé fanynky pod pódiem a pár starejch kámošů na baru, což není zas tak málo. Program uzavřou Crossczech, protřelá pražská Oi! parta, která se v roce 2008 dala po dlouhých pěti letech opět dohromady a vloni vydala své první album se stejnojmenným názvem. Hutné riffy kytar, ostré bicí a pořádný chraplák. Ano, taky častí návštěvníci StreetCulture. A to je základ.

Info

Kids And Heroes AID na podporu StreetCulture!
Thalidomide + Nežfaleš + Cirguz + Dreadrot + Crossczech
7. 5. 2013 19:00
HooDoo, Praha
Vstup: 99 Kč – výtěžek ze vstupného půjde na další provoz StreetCulture.

www.facebook.com/events/452990831443229
www.streetculture.cz
www.kidsandheroes.com

foto © Vojta Florian

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Pozvánky

Music Ports s Monikou Werkstatt

Music Ports s Monikou Werkstatt

redakce |
Do Prahy přijíždí spolu s legendou berlínské industriální scény Beate Bartel, zvukovou umělkyni Danielle de Picciotto a Finkou Merju Kokkonen.
Open Mike na náplavce

Open Mike na náplavce

redakce |
Open Mike se podobně jako v Rock Café či v rámci festivalu United Islands of Prague inspiruje Open Mic večery v klubu Folk City v East Village.
Avantgardní SYK nahlas v Žižkostele

Avantgardní SYK nahlas v Žižkostele

redakce |
Avantgardní industriální Taloši SYK konečně přijíždí do Prahy. V Žižkostele je doplní Child Bite, kteří jsou jejich nynějšími stájovými kolegy.

xp recenze

Allah-Las - Calico Review 100% Allah-Las - Calico Review
Nine Inch Nails - Add Violence 70% Nine Inch Nails - Add Violence
Sheer Mag - Need To Feel Your Love 90% Sheer Mag - Need To Feel Your Love
Kryštof - 25 (Best Of) 80% Kryštof - 25 (Best Of)
Imagine Dragons - Evolve 30% Imagine Dragons - Evolve
Nickelback - Feed the Machine 70% Nickelback - Feed the Machine
Beth Ditto - Fake Sugar 70% Beth Ditto - Fake Sugar
Styx - The Mission 80% Styx - The Mission

Akce

ostravské dny (do 2/9)
fotoexpo (do 21/10)
blues alive (do 18/11)
fotoexpo (do 21/10)
nick cave (do 26/10)