PLAYER FM

Novinky / Pozvánky

Pozvánky

Hudebníci bojují za přežití žižkovského rádia StreetCulture

Hudebníci bojují za přežití žižkovského rádia StreetCulture

|

Kapely Thalidomide, Nežfaleš, Cirguz, Dreadrot a Crossczech se spojily, aby pomohly záchraně žižkovského rádia a baru StreetCulture, pro které naplánovaly na 7. května benefiční koncert ve vinohradském klubu HooDoo.

StreetCulture je unikátní neziskový projekt, který na principu do it yourself provozuje nejen internetové multižánrové rádio a magazín, ale i bar, kde můžete popít, poslouchat živou muziku, vidět dokumenty, výstavy, besedy a workshopy. Letos se StreetCulture dostalo do tíživé finanční situace, a tak se mu spříznění interpreti rozhodli podat pomocnou ruku.

Bez nároku na honorář vystoupí pět skupin, které se zřejmě ne náhodou pohybují v punkových vodách. Thalidomide jsou zkušená pražská hardcore kapela, která se zformovala již v roce 1993, navazuje na tradici kapel jako Black Flag, Dead Kennedys nebo Minor Threat. Thalidomide mají vyhraněné názory a právě v podobných akcích nachází pravý smysl svého fungování. To Nežfaleš, našlapaný pražský punk’n’roll, letos brázdí pódia už jedenáctým rokem a sází na dobré texty zkombinové s melodickým hudebním základem. V těchto dnech jedou turné s SPS a loňská deska Každej klub i bar je stále aktuální.

Parádní mělnický punk rock od pravých a pohledných srdcařů Cirguz bude ve znamení nedávného čtyřpísňového CD Zbraně a láska zvítězí, kde je jasně znát, že od 77 punku dokážou přejít taky do vážnějších a politických not. Dříve oldschool hardcorová kapela, dnes velmi hutný rock’n’roll, to jsou Dreadrot. Předskakovali Misfits či Sick of It All a v jejich řadách najdete lidi z Flaming Cocks či Matahari. Dreadrot si přejou nezletilé fanynky pod pódiem a pár starejch kámošů na baru, což není zas tak málo. Program uzavřou Crossczech, protřelá pražská Oi! parta, která se v roce 2008 dala po dlouhých pěti letech opět dohromady a vloni vydala své první album se stejnojmenným názvem. Hutné riffy kytar, ostré bicí a pořádný chraplák. Ano, taky častí návštěvníci StreetCulture. A to je základ.

Info

Kids And Heroes AID na podporu StreetCulture!
Thalidomide + Nežfaleš + Cirguz + Dreadrot + Crossczech
7. 5. 2013 19:00
HooDoo, Praha
Vstup: 99 Kč – výtěžek ze vstupného půjde na další provoz StreetCulture.

www.facebook.com/events/452990831443229
www.streetculture.cz
www.kidsandheroes.com

foto © Vojta Florian

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Pozvánky

3 x Coals = Brno, Praha, Ostrava

3 x Coals = Brno, Praha, Ostrava

redakce |
Coals jsou vzácným úkazem nejenom na domácí scéně a stejně výjimečné je i jejich živé vystoupení. Těšit se na ně můžeme kde?
Heinl & Steklík: Partitury pro GM

Heinl & Steklík: Partitury pro GM

redakce |
V Domě Gustava Mahlera v Jihlavě bude vernisáží zahájena výstava výtvarníků Annegret Heinl a Jana Steklíka připravená přímo pro tyto prostory.

xp recenze

Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II. 80% Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II.
Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Boris Carloff - The Solipsist 90% Boris Carloff - The Solipsist
Hentai Corporation  - Intracellular Pets 80% Hentai Corporation - Intracellular Pets
A-ha - MTV Unplugged 90% A-ha - MTV Unplugged
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters

Akce

baset (do jak to pude)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)
Animal Music (do