Zprávy / Pozvánky

Hudebníci bojují za přežití žižkovského rádia StreetCulture

Hudebníci bojují za přežití žižkovského rádia StreetCulture

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.05.2013

Kapely Thalidomide, Nežfaleš, Cirguz, Dreadrot a Crossczech se spojily, aby pomohly záchraně žižkovského rádia a baru StreetCulture, pro které naplánovaly na 7. května benefiční koncert ve vinohradském klubu HooDoo.

StreetCulture je unikátní neziskový projekt, který na principu do it yourself provozuje nejen internetové multižánrové rádio a magazín, ale i bar, kde můžete popít, poslouchat živou muziku, vidět dokumenty, výstavy, besedy a workshopy. Letos se StreetCulture dostalo do tíživé finanční situace, a tak se mu spříznění interpreti rozhodli podat pomocnou ruku.

Bez nároku na honorář vystoupí pět skupin, které se zřejmě ne náhodou pohybují v punkových vodách. Thalidomide jsou zkušená pražská hardcore kapela, která se zformovala již v roce 1993, navazuje na tradici kapel jako Black Flag, Dead Kennedys nebo Minor Threat. Thalidomide mají vyhraněné názory a právě v podobných akcích nachází pravý smysl svého fungování. To Nežfaleš, našlapaný pražský punk’n’roll, letos brázdí pódia už jedenáctým rokem a sází na dobré texty zkombinové s melodickým hudebním základem. V těchto dnech jedou turné s SPS a loňská deska Každej klub i bar je stále aktuální.

Parádní mělnický punk rock od pravých a pohledných srdcařů Cirguz bude ve znamení nedávného čtyřpísňového CD Zbraně a láska zvítězí, kde je jasně znát, že od 77 punku dokážou přejít taky do vážnějších a politických not. Dříve oldschool hardcorová kapela, dnes velmi hutný rock’n’roll, to jsou Dreadrot. Předskakovali Misfits či Sick of It All a v jejich řadách najdete lidi z Flaming Cocks či Matahari. Dreadrot si přejou nezletilé fanynky pod pódiem a pár starejch kámošů na baru, což není zas tak málo. Program uzavřou Crossczech, protřelá pražská Oi! parta, která se v roce 2008 dala po dlouhých pěti letech opět dohromady a vloni vydala své první album se stejnojmenným názvem. Hutné riffy kytar, ostré bicí a pořádný chraplák. Ano, taky častí návštěvníci StreetCulture. A to je základ.

Info

Kids And Heroes AID na podporu StreetCulture!
Thalidomide + Nežfaleš + Cirguz + Dreadrot + Crossczech
7. 5. 2013 19:00
HooDoo, Praha
Vstup: 99 Kč – výtěžek ze vstupného půjde na další provoz StreetCulture.

www.facebook.com/events/452990831443229
www.streetculture.cz
www.kidsandheroes.com

foto © Vojta Florian

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články