Zprávy / Pozvánky

Indie folkové duo Mimo pokřtí své debutové EP

Indie folkové duo Mimo pokřtí své debutové EP

redakce | Zprávy / Pozvánky | 18.12.2017

Mladé alternativní folkové duo Mimo v pátek 22. prosince v klubu Mír v Uherském Hradišti pokřtí své debutové CD Gaia. Jeho vydání následuje po vítězství v soutěži začínajících kapel Rock Gang Contest, kde získali 10 000 Kč na vznik profesionální nahrávky, a vystoupeních na velkých letních festivalech United Islands of Prague nebo Beseda u Bigbítu.

„Pěti-písňové EP Gaia je shrnutím naší dosavadní tvorby, která byla od počátku velmi proměnlivá. Snažíme se neomezovat na hudební škatulky a vnímat hudbu jako celek, proto často střídáme a spojujeme různé hudební nástroje jako akustická kytara, ukulele nebo djembe,“ prozrazuje Martin Smělík, kytarista a zpěvák dua Mimo.


Ačkoliv jejich hudba působí spíše melancholickým dojmem, texty naopak vyzařují optimismus a naději. „Gaia, bohyně Země, v Řecké mytologii někdy považována za samotnou Zemi, se stala inspirací pro naše písně, ve kterých se k ní obracíme jako ke každodenní součásti každého z nás a snažíme se upozorňovat na její význam, jedinečnost a potřebu ji chránit,“ doplňuje Bára Gajdošová.

V průběhu výjimečného večera v klubu Mír dále vystoupí dream popová kapela Billow, která patří mezi nejzajímavější objevy tuzemské nezávislé scény, a začínající místní písničkář skrývající se pod pseudonymem Olivur. O pověstné mrazení v zádech tak zdaleka nebude nouze.

Info

Mimo + Billow + Olivur
22. 12. 2017 20:00
Klub Mír, Uherské Hradiště

Vstupné: 80 Kč / 150 Kč (včetně CD Mimo)

https://www.facebook.com/events/1933822830167731/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články