Zprávy / Pozvánky

Indigo a Kettenakarussell v Crossu již v sobotu. Volnej průběh.

Indigo a Kettenakarussell v Crossu již v sobotu. Volnej průběh.

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.11.2013

Indigo patří k umělcům, které těžko zasunout do příslušného šuplíku. Od roku 2008, kdy vydal první singl, elegantně brousí hranice žánrů, tvoří rovně, zlomeně, 0 - 110 - 170 bpm. Pěkně to ilustruje rozpětí labelů, kde Liam vydává: Exit, Tectonic, Auxiliary Brownswood, Samurai, Mindset a samozřejmě Apollo. Pokud bychom jeho tvorbu měli popsat jediným slovem, nedostaneme se dále než k označení electronica.

Jestliže jeho parťák Synkro útočí nasládlými a líbivými melodiemi, Indigo nabízí spíše rafinované a temněji laděné nálady. Jako mnoho našich hostů, i on se z domácího studia dostal díky dBridgeovi, Instra:mental a jejich Autonomic Podcastu. Díky nim získal drumandbass opět důvěru náročnějších posluchačů a Indigo byl jedním z těch, kdo se na prozkoumávání nových oblastí této hudby zásadně podíleli.

Zároveň s tím však operoval na nižším tempu, ať už na labelu Mindset, který provozuje společně se Synkrem, nebo jako tajemný projekt Akkord oscilující mezi dubstepem a technem. Liam má však za sebou i nedávné vystoupení po boku Ulricha Schnausse, nejnověji se upsal značce Apollo, sublabelu kultovních R&S records.

Za názvem Kettenkarussell stojí dva němečtí producenti. Herr Koreander a Leafar Legov. Jak je známo, oba dva jsou podepsaní pod ambiciózním a respektovanýn vydavatelsvím Giegling sídlícím v Weimaru.

Kromě dvou epíček vydanných v letech 2009 a 2010, se oba intenzivně věnují svým sólovým projektům. Jejich tracky pod různými pseudonymy našly místo na domovské značce Giegling, dobrým příkladem je kompilace Futur II. Zároveň pravidelně cestují takřka po celém světě, kde prezentovat svoji jedinečnou live show. Kdo zažil, ví o čem je řeč.

Kettenkarussell jsou jednou z mála dvojic s opravdu originálním a tvůrčím přístupem. Umějí vytáhnout potřebné vzorce a spustit vše ve zprávný okamžik. Dokážou opravdu obrovské věci s minimem zvuků. Dodávají tomu něco, co je neopakovatelné a ryze jejich vlastní. Jsme opravdu rádi, že se můžeme podělit o nevšední zážitek.

Info

Volnej Průběh Crossem 06
sobota 23. 11.2014
vstupné: do devíti 50 Kč / po deváté 90 Kč

Volnej Průběh stage:
Indigo (Apollo/Exit records, UK), Nika 77
Touchwood, Stanzim, Rade, AhZ, Nitrous (Volnej Průběh)

Shotgun Stage:
Kettenkarussell live (Giegling records, DE)
DJ Konstantin (Giegling records, DE)
Click Joe, Eva Porating (MUAH)
Mooris, Luckyboi (Shotgun)

www.crossclub.cz
www.facebook.com/volnej.prubeh
www.facebook.com/1nd1go
www.giegling.net

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články