Zprávy / Festivalové

Island i kalifornské slunce na OFF Festivalu

Island i kalifornské slunce na OFF Festivalu

redakce | Zprávy / Festivalové | 08.04.2016

Hudba má různé tváře. Kotemplace pod kalifornským sluncem, kanadské popové zaklínání, hudební malby Islandu nebo ty špinavé z polské garáže? Devendra Banhart, Kiasmos, freak folkoví Basia Bulat i Rosa Vertov jsou další jména, která vystoupí na festivalu OFF.

Devendra Banhart nepatří mezi jména, která dokážete opsat hrskou slov. Jeho hudba bývá čato označována jako New Weird America, protože se v ní snoubí výtvarné umění, duch sveroamerického folku a rezonance latinských beatů. Občasné psychedelické hippie výlety kontrastují s moderní podobou současného lo-fi. Aktuálně dokončil práce na své nové desce, ze které dá ochutnat právě na festivalu v Katovicích.


Nepolepšitelný snílek Ólafur Arnalds, dobře známý jako tvůrce moderní, ambientní klasiky, nedávno přepracoval Chopina pro soundtrack televizní série Broadchurch. Janus Rasmussen byl mezitím páteří osobité electro popové kapely Bloodgroup. Oba se setkali ve studiu když Ólafur produkoval právě několik skladeb Bloodgroup. Vznikl tak projekt Kiasmos, který bere fanoušky elektronické hudby na emotivný výpravu do krajů minimal techna. Dostojí svému kouzlu pod otevřený katovickým nebem?


Seznam všech dosud potvrzených jmen pro jedenáctou edici OFFu je aktuálně následující: Anohni, The Kills, Mudhoney, GZA, Lush, GusGus, Thundercat, Minor Victories, Napalm Death, Jaga Jazzist, SBB gra „Nowy Horyzont“, Sleaford Mods, DJ Koze, Zomby, Lightning Bolt, Andrew Weatherall b2b Roman Flügel, Brodka, Kaliber 44, Liima, Daniel Avery, Clutch, Mutoid Man, Powell, Zimpel/Ziołek, Syny, Beach Slang, Willis Earl Beal, Flatbush Zombies, Machinedrum, Yung Lean, Mass Gothic, Show Me The Body i Fidlar.

Info

OFF Festival 2016
5. - 7. 8. 2016
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články