PLAYER FM

Novinky / Nové desky

Nové desky

Jack White vydá vizionářské třetí album

Jack White vydá vizionářské třetí album

|

Několikanásobný vítěz Grammy Awards Jack White připravil k vydání své očekávané třetí sólové album pojmenované Boarding House Reach. Na značkách Third Man/XL Recordings vyjde 23. března a jak sám White naznačil, půjde o jeho nejambicióznější počin v dosavadní diskografii.

Spartánský (holo)byt bez vybavení, bílé stěny, nic, co by mohlo rozptylovat myšlenku, starý čtyřpalcový magnetofon, jednoduchý mixák a jen to nejdůležitější vybavení, jako když mu bylo 15 let. Takhle nějak popisuje Jack White prostředí, kde nová deska vznikala. Těšit se prý můžete na vrstevnatý mix rock'n'rollu, elektroniky, funku, proto punku, hip hopu, gospel blues a v neposlední řadě také prvků country. Boarding House Reach tedy má být jakýmsi dokladem šíře autorovy schopnosti experimentovat.


Na Boarding House Reach White zastává vokály, akustickou i elektrickou kytaru, bicí i syntezátory. Obklopil se však i pozoruhodnou sestavou renomovaných hudebníků, mezi kterými je bubeník Louis Cato (Beyoncé, Q-Tip, John Legend, Mariah Carey), basáci Charlotte Kemp Muhl (The Ghost of a Saber Tooth Tiger) a NeonPhoenix (Kanye West, Lil Wayne, Jay-Z). Syntezátory zasatali DJ Harrison a Anthony "Brew" Brewster (Fishbone, The Untouchables), klávesy Neal Evans (Soulive, Talib Kweli, John Scofield) a Quincy McCrary (Unknown Mortal Orchestra, Pitbull), perkuse Bobby Allende (David Byrne, Marc Anthony) a Justin Porée (Ozomatli). Hostujícími volkály přispěly Esther Rose a Ann & Regina McCrary z nashvillského gospelového tria The McCrary Sisters i mnozí další.

Album bylo nahráno v Third Man Studio (Nashville), Sear Sound (New York) a v Capitol Studios (Los Angeles), pod jeho mixem jsou podepsáni Bill Skibbe, Joshua V. Smith a sám Jack White. Samotnému vydání předchází singl Connected by Love, potažmo Respect Commander, který je v distribuci dostupný jako klasický vinylový sedmipalec. V rámci balíčku Vault Package #35 bude Boarding House Reach k dispozici v limitované edici na barevném, modro černém vinylu i s doprovodným uměleckým obsahem.

Info

Jack White

www.jackwhiteiii.com

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Nové desky

xp recenze

Ikonika - Distractions 80% Ikonika - Distractions
Forest Swords - Compassion 100% Forest Swords - Compassion
Fallgrapp - V hmle 80% Fallgrapp - V hmle
Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora 90% Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora
Budoár staré dámy - Sůl 80% Budoár staré dámy - Sůl
Eminem - Revival 80% Eminem - Revival
Asking Alexandria - Asking Alexandria 80% Asking Alexandria - Asking Alexandria
Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art

Akce

partitury pro mahlera_jihlava (do 17/2)
sofa surfers (do 4/3)
pragueshorts (do 22/1)
Animal Music (do