Zprávy / Pozvánky

Jake Bugg s Blossoms v Lucerně

Jake Bugg s Blossoms v Lucerně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.08.2016

Jake Bugg vydal 17. června nové album On My One na Virgin EMI. Už opojný první singl Gimme the Love, mix funkových bicích a kvákavé kytary, který zní éterem, zaznamenal velký ohlas. S novou deskou se Jake samozřejmě chystá i na turné a 16.listopadu odehraje koncert ve velkém sále Lucerny. Vstupenky budou k zakoupení v předprodejích GoOut.cz, Ticketpro a Tickeportal za 720,- Kč + poplatky, na místě v den koncertu pak za 900,- Kč.

Nové album je pojmenované podle rčení z Jakeova rodného Nottinghamu a název nemohl být trefnější. Místo "já sám" se tam říká "já jeden". Jake to komentuje takto: "V mnoha ohledech to tohle album vystihuje, protože to bylo skoro všechno jen na mně. Vidím to jako další logický krok ve svém vývoji písničkáře. Byla to výzva, ale cítil jsem, že se do toho musím pustit."


Jake složil všech jedenáct písniček, nahrál většinu nástrojů a produkoval většinu desky (Jacknife Lee produkoval 3 skladby). Výsledek je ohromující. Po neuvěřitelném úspěchu jeho prvních dvou alb – dvouplatinovém debutu z roku 2012 nazvaném prostě Jake Bugg a top five albu z roku 2013 Shangri La – je Jake jedním z nejtalentovanějších mladých hudebníků v Británii. Deska se nahrávala v Londýně, Los Angeles a Nottinghamu, vrcholnými písničkami jsou dojemná Love Hope and Misery s velkým sborem, dupačka Bitter Salt, soulová Never Wanna Dance i titulní píseň alba.

Přes veškerou svou rozmanitost je srdcem On My One blues. "Blues je můj oblíbený žánr," připouští Jake. "Ať je to soul nebo hip hop, všechno to vyrůstá z blues. Pro mě je blues zpívání o emocích a vyjádření vaší bolesti tak, že to ostatní cítí. V tom je krása té hudby. Když nic jiného, rád bych si myslel, že jsem to na téhle desce dokázal." Natočit do jedenadvaceti tři alba není hračka. A natočit desku jako On My One, která se přelévá z blues do popu, z rapu do folku a ze soulu do country prostřednictvím vynikajících písniček je už mistrovský tah. Jako support se představí další britská vycházející hvězda, kapela Blossoms.

Info

Jake Bugg (uk)
Support: Blossoms (uk)
16. 11. 2016 19:00
Lucerna – velký sál, Praha
Vstupné: 720,- v předprodeji / 900,- na místě

www.facebook.com/events/274199072964031
www.facebook.com/Lucerna.Velky.Sal
www.dsmacku.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články