Zprávy / Pozvánky

Jarní gárážová krasojízda v Ballroomu

Jarní gárážová krasojízda v Ballroomu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.03.2017

Garáž, psychedelie, rock'n'roll, stoner, postpunk, okultní krautrock. A nebo se na všechny tyhle žánrový klišé vykašlete a prostě si přijďte užít další divokej mejdan. Jeden večer, čtyři talentované kapely a nepočítaně zážitků. Navíc – tyhle kapely nehrají v Praze zrovna často. Nenechte je proklouznout.

Beps'n'Johnnies jsou velký sympaťáci už podle svého seznámení se. Jo, náhodný setkání na baru. Od tý doby vám hrajou svý zamilovaný pocty psychedelii šedesátek. Napsat o jakékoliv kapele, že je atmosférická, je trapná berlička líných novinářů, ale až uslyšíte hlas zpěvačky, napadne vás to taky. U Beps'n'Johnnies se potkává osudová melancholie s mladickou nasraností a to je kombinace, která vždycky fungovala dokonale. Letos na jaře vydávají své první EP, s kterým jim pomáhal Rhys Braddock a Václav Havelka.


Budějovický Sýček schytává pochvaly ze všech stran. Na renomovaném serveru AlterEcho jeho EP pasovali na jednu z nejlepších domácích nahrávek roku 2016: "Krása silných riffů a noisového oparu v jednom. A uvnitř toho všeho zachumlané, na kost osekané poetické výkřiky, napůl haiku, napůl Ladislav Novák". Krautrockové zaříkávání a šamanské rituály rovná se transcendentní zážitky.

Old Folks House se po klubech poflakují už o něco déle. Mají za sebou společný koncert s legendárními The Sonics, takže se nenechají jen tak něčím rozhodit. Surový šedesátkový garáž punk a spalující energie, s kterou do všeho jdou, vás pohltí. Old Folks House už jsou dneska jedna ze stěžejních kapel mladé pražské rock'n'rollové scény. Wolf Trap, jehož členy znáte z kapel Schwarzprior nebo BBYB, nabídne koktejl toho nejlepšího z rock'n'rollu, stoneru a country. Rádi zkouší, co všechno zvládnete, takže s hraním hodně nahlas rozhodně problémy nemají. Bubeník z My Bloody Valentine si nedávno stěžoval, že "dnešní mladé kapely hrajou zkurveně potichu". Wolf Trap vás přesvědčí, že ještě není tak zle.

Info

Wolf Trap + Sýček + Old Folks House + Beps'n'Johnnies
14. 4. 2017 19:00
Underdogs' Ballroom & Bar, Praha

www.facebook.com/events/1746473555665050
www.facebook.com/UnderdogsPRG

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články