Zprávy / Nové desky

Jipangu vydává Sound Bugscopes CZ

Jipangu vydává Sound Bugscopes CZ

redakce | Zprávy / Nové desky | 04.10.2018

Na labelu Jipangu právě vychází album Sound Bugscopes CZ. Deska vznikla v rámci zvukového workshopu Sound Bugscope, který vedla japonská skladatelka Haco v červnu 2018 v pardubickém Divadle 29.

Prakticky zaměřená dílna nabídnula účastníkům vhled do metodiky tvorby jedné z nejvýznamnějších japonských hudebnic posledních desetiletí (oceněné mj. prestižní Prix Ars Electronica), ale zejména prozkoumávala možnosti společné improvizace a byla pokusem pomocí různých technik "naslouchat zvuku z jiných perspektiv". Workshop, který již Haco s úspěchem vedla v rodném Japonsku, ale i v Austrálii, USA a dalších evropských zemích, je volně inspirován myšlenkami duchovního otce akustické ekologie Murraye Schafera (soundscape), soundartovými technikami Johna Cage (Musicircus) či Johna Zorna.


Haco je multimediální umělkyně proslulá kromě sólové tvorby také jako zakládající členka kapel After Dinner a Hoahio. Haco si postupně vytvořila unikátní zvuk do značné míry založený na využívání nových technologií. Pracuje často s vlastoručně vyrobenými nástroji a systémy. Volně kombinuje postupy elektroakustické hudby, avantgardy, ambientu, improvisingu i popu. Stereo záznam z workshopu editoval Tarnovski a masteroval jeho kolega z kapely Gurun Gurun Federsel.

Info

Sound Bugscopes CZ
bandcamp vydavatele

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články