Zprávy / Nové desky

Jiskřící raketa láká na novou desku Zrní

Jiskřící raketa láká na novou desku Zrní

redakce | Zprávy / Nové desky | 19.03.2017

Zrní vydávají po více než dvou letech další desku, tentokrát s názvem JISKŘÍCÍ, jedná se v pořadí o páté studiové album. Nahrávání probíhalo ve Španělsku pod producentským dohledem Ondřeje Ježka a elektronického experimentátora Jonatána Pastirčáka aka Pjoniho. Společně s nimi se do Madridu vydal i kameraman a režisér Tomáš Bláha, který tamní pobyt zdokumentoval. Klip Jiskřící raketa TOTO je zároveň upoutávkou na krátký dokument, který o celém nahrávání vznikl a bude k vidění na sociálních sítích.

Kapela společně se svým týmem strávila, na cestě dodávkou, bydlením v malém madridském bytě a nahráváním ve studiu, 14 dní a nahrávka má díky vzájemné semknutosti celé skupiny na tak vzdáleném místě specifickou euforickou atmosféru. Nová deska JISKŘÍCÍ vychází 31. 3. 2017 opět ve vlastním nákladu. Tématem alba je zážitek krize. Krize plynoucí ze ztráty, zbourání dosavadních struktur, jistot a pevných bodů. Ale také krize jako dar a možnost, uvidět sebe i svět kolem novým pohledem. Je to album o tom, že všechno ztratit, zároveň umožňuje zahlédnout kouzelnou fantastickou přítomnost. Motorem Zrní je neustálá touha lépe a přesněji zachytit a předat pocity ze světa a nové album pro ně v tomto znamená opět posun.


"Ztráta a rozpad se dřív nebo pozdějc odehrává v životě každýho jednotlivce, ale vnímáme jí v současný době v celý společnosti. Žijeme v době, která je typická relativizovánim pravd, ztrátou pevnejch bodů a hodnot. Cítíme se ztraceně a reagujem na to chytáním se čehokoli, co nás jen trochu ukotví. Volíme si lídry, kteří nám slibujou návrat ke starejm dobrejm dobám, vyhledáváme cokoli, co dá chaotickýmu světu okolo nás řád. Ale třeba se dá najít i něco jinýho, stačí se jenom na krizi a ztracení podívat z jinýho úhlu," říká k novému albu frontman kapely Zrní Honza Unger.

Bez kalkulu, kompromisů a velkého labelu za zády sklízejí jejich desky ceny a nominace. Kromě vyprodaných klubů a hraní na velkých festivalech na hlavních podiích v hlavních časech jsou například majiteli ceny Anděl 2012 za Objev roku. S novou deskou JISKŘÍCÍ vyráží Zrní ke konci března na turné, během kterého zavítají celkem do 13 českých měst.

Turné k nové desce JISKŘÍCÍ – 1.část:
23.3. Chomutov
24.3. Děčín
25.3. Černošice
31.3. Liberec
01.4. Litomyšl
14.4. Jihlava
15.4. Vrchlabí
21.4. Český Krumlov
22.4. Písek
27.4. Bratislava
28.4. Zlín
29.4. Králíky
12.5. Veselí nad Moravou
19.5. Nymburk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články