Akce

Kanadští The Dead South na Sedmičce

The Dead South (ca)
16.11.2017 19:00
007, Praha

Dlouhá řada úspěšných turné kanadské bluegrassové a folkové skupiny The Dead South pokračuje. Jejich single In Hell I'll Be in Good Company se zaslouženě stal hitem a dosáhl více než 13 milionů zhlédnutí na YouTube. Následovalo jarní turné po Evropě, téměř naprosto vyprodané, které ještě upevnilo jejich pověst sympatické a zábavné live kapely s kvalitní produkcí na vysoké úrovni. Skupina je skutečně neobyčejná: dokazují to vyprodaná vystoupení v klubech plných tančících a jásajících fanoušků.

Teď má i zbytek Evropy šanci užít si fantastickou atmosféru vytvořenou dunícím basovým bubnem, rychlými sóly na banjo a proplétajícími se hlasy frontmanů Natea Hiltse a Scotta Pringleho. Trasa turné skupinu zavede do Holandska, Německa, Belgie, Dánska, České republiky, Rakouska, Švýcarska a Francie. The Dead South na přání stále se zvětšujícího počtu fanoušků zahraje jak oblíbené skladby z debutového alba Good Company, tak ty nejnovější z alba Illusions & Doubt. Dynamika těchto živých vystoupení je naprosto jedinečná.


Mladí Kanaďané jsou na rozdíl od jiných bluegrassových skupin mnohem flexibilnější a dokáží svou hrou na mandolínu, cello, banjo a akustické kytary obecenstvo přivést do varu. Temný, chraptivý zpěv Natea Hiltse je v dokonalé harmonii s jemnějším, čistším hlasem Scotta Pringleho. Výsledek je báječný a strhující. Jevištěm The Dead South je nyní celý svět – v USA jsou žádanější než kdykoli předtím a o jejich moderní bluegrassový folk projevilo zájem dokonce i Japonsko a Austrálie. Pro tuhle sympatickou skupinu je ovšem typické, že na své první fanoušky nezapomíná a vždycky si k nim znovu najde cestu.

Devarrow (Graham Ereaux) prokládá své písně drobnými kompaktními příběhy a zážitky z vystoupení. Tyto texty mají zcela osobitý půvab. Devarrow vypráví o vlastní životní pouti plné hledání sebe sama, úvah a neobyčejných fantazijních světů. Jeho sympatický a upřímný projev a pozoruhodné akustické vystoupení si získalo velký ohlas už na nedávném turné po Německu.

Info

The Dead South (ca)
Support: Devarrow (ca)
16. 11. 2017 19:00
Klub 007 Strahov, Praha

www.facebook.com/events/699335626933045
www.facebook.com/klub007strahov

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články