Zprávy / Nové desky

Když cikády hrají vály od The Velvet Underground

Když cikády hrají vály od The Velvet Underground

redakce | Zprávy / Nové desky | 25.10.2014

Prosoxi Skylos, field recordingový projekt Járy Tarnovského (Gurun Gurun, Wabi Experience, IQ+1), právě vychází na netlabelu Signals From Arkaim. "Zakynthos je nejjižnější ostrov v Jónském moři. Když se tam vypravíte, cvrkavý zvuk cikád vás bude provázet po celou dobu. A je to bezpečně ta nejzajímavější hudba, na kterou tam narazíte."

Terénní nahrávky, na kterých je kromě cikád zaznamenán i štěkot psů, kokrhání kohouta, hlasy z pláže nebo zpěvy nesoucí se z nedělní bohoslužby, pořídil Tarnovski na ostrově letos v létě a následně je zeditoval do jednoho více než půlhodinového celku. "Muzika je to fascinující. Nepřestává mě udivovat všechno to rytmické kouzlení, změny temp, ostré přechody ze sonických paleb k náhlým ztišením. Hodně rád mám okamžiky, kdy se z ničeho nic z cikádího sboru vyloupne sólista a vydá se úplně jiným, nečekaným směrem. Většinou se k němu ve chvilce a s naprostou samozřejmostí přidají ostatní. Ze všeho nejvíc mi tyhle momenty připomínají zběsilé kytarové nájezdy v I Heard Her Call My Name od The Velvet Underground."


Tarnovski momentálně pracuje na první sólové desce. K vydání je připraveno i album Wabi Experience, které nahrál společně s Federselem. Na jaře příštího roku by měla vyjít i druhá deska kapely Gurun Gurun.

Info

Prosoxi Skylos: Zakynthos
Signals From Arkaim , sfa 034
www.signalsfromarkaim.blogspot.com

stream: www.bit.ly/1wqkd2v
DL mp3 + info: www.bit.ly/1Dnfu3P
DL flac: www.bit.ly/1waPIPn
DL wav: www.bit.ly/1ohehb4

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články