PLAYER FM

Novinky / Pozvánky

Pozvánky

Kill Your Boyfriend představí nové album

Kill Your Boyfriend představí nové album

|

V rámci svého evropského turné Ghosts zavítá prvního dubna do dejvického klubu Potrvá italská kapela Kill Your Boyfriend, která zde představí své nejnovější album. Toto duo vzniklo v roce 2011 a tvoří jej Matteo Scarpa a Antonio Angeli z Trevisa. Jejich hudba geniálně mixuje post punk, shoegaze a 80's darkwave. Při poslechu můžete myslet například na M!R!M, patrné jsou i vlivy Joy Division.


Album Ghosts nahráli 9. prosince 2016 pod křídly Shyrec Records a zcela přirozeně navazuje na jejich předchozí úspěšné album The King Is Dead z roku 2015. Název kapely je více než výstižný. Jejich písně jsou plné smutku, beznaděje, ale i zlosti. Tichého našeptávače, který promlouvá do nejniternější části duše, střídá zpěv plný naléhavosti. Zároveň v sobě jejich hudba ukrývá neuvěřitelnou energii. Ta člověka vtáhne do prapodivného světa, ze kterého není cesty zpět. Na rozdíl od předchozích nahrávek, kde jsou skladby pojmenovány výhradně mužskými jmény, na novém albu od této "tradice" upustili a spokojili se jen s anonymním označením Man1, Man 9, Man 4, Man 5.


"Tato hudba jsou každodenní duchové, jenž povstávají z našich vzpomínek, traumat a deprivací. Plíží se do našich životů a často je ovlivňují," tak popisují album samotní Kill Your Boyfriend. Jako support se představí pražské duo 7/9. Dark-experimental/synthwave - co do hudebních škatulek. Premiéru měli v prosinci loňského roku a už mají víc než dobře našlápnuto. K poslechu jsou zatím tři skladby, ale je jasné, že o nich ještě uslyšíme. A inspirace? "Počasí, deprese, hlad, úsměvy, ethanol, harmonické signály, vůně vanilky, strach ze smrti, nekonečná puberta, radost když najdete v kapse peníze o kterých jste nevěděli."

Info

Kill Your Boyfriend (it)
Support: 7/9
1. 4. 2017 19:00
Potrvá, Praha

www.facebook.com/events/731274623707687
www.facebook.com/POTRVA

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Pozvánky

ROLE a Bad Karma Boy na skok v Mandale

ROLE a Bad Karma Boy na skok v Mandale

redakce |
Společné československé turné si kapely ROLE a Bad Karma Boy zpestří zastávkou v moravskoslezské Kopřivnici. Svou hudbu představí v rámci doprovodného programu divadelního festivalu Bedna.
Black Coffee Session v Kabinetu

Black Coffee Session v Kabinetu

redakce |
V rámci Black Coffee Session v Kabinetu Múz odehrají své speciální akustické sety Just For Being, Criminal Colection a Ctib z Telefonu.

xp recenze

Case/Lang/Veirs - case/lang/veirs 80% Case/Lang/Veirs - case/lang/veirs
Mitski - Puberty 2 90% Mitski - Puberty 2
Linkin Park - One More Light 30% Linkin Park - One More Light
Kayo Dot - Plastic House on Base of Sky 80% Kayo Dot - Plastic House on Base of Sky
The Julie Ruin - Hit Reset 80% The Julie Ruin - Hit Reset
Gold Panda - Good Luck and Do Your Best 80% Gold Panda - Good Luck and Do Your Best
Gojira - Magma 70% Gojira - Magma
Insania - Na počátku byl spam 80% Insania - Na počátku byl spam

Akce

habrovka (do 3/6)
na jednom břehu (do 27/5)
wolf lost (bez záruky)
kořán (podle možností)
nick cave (do 26/10)