Zprávy / Pozvánky

King Dude v Praze s trojicí supportů

King Dude v Praze s trojicí supportů

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.10.2017

Temně romantický folk a metalová estetika – tohle je seattleský bard TJ Cowgill známý pod přezdívkou King Dude. Svérázný průkopník satanistického country či goth americany se vrací do Prahy hned s trojicí předkapel - The Ruins of Beverast, Dolch a Caronte.

Původně metalový a hardcorový kytarista TJ už ve svých dvaceti letech zjistil, že ho kromě řezání do elektrické kytary baví i skládání akustických folkových písní, přičemž v textech není nutné měnit objekt zájmu ani témata. Právě proto dokáže strhnout fanoušky z úplně rozdílných hudebních světů. Není se čemu divit, že člověk, na kterého přísahají fanoušci moderního country, dokázal oslovit návštěvníky takových festivalů jako Roadburn nebo Brutal Assault.


Sugestivní deklamace připomenou Johnnyho Cashe i Death in June. Smysl dává i spojitost s Chelsea Wolfe nebo dokonce se sólovkami Steva Von Tilla z Neurosis. Mimochodem s Chelsea spolupracoval na jejích deskách.

S Kingem tentokrát jede hned trojice supportů. Tím prvním je The Ruins of Beverast, načernalý atmosférický doom metal, za kterým už patnáct let stojí jeden jediný člověk Alexander von Meilenwald. Projekt, který byl v minulosti přirovnáván k Bathory, letos vydal už pátou desku Exuvia. Dalším supportem jsou Dolch, mix drone ambientu s ženským zpěvem a black doom prvky pro fanoušky Menace Ruine nebo Urfaust. Mimochodem právě s Kingem Dudem mají povedený split. Sestavu uzavírá italský stoner doom Caronte. Vstupenky jsou k dispozici v běžných předprodejích, ty nejlevnější na webu pořadatele obscure.cz.

Info

King Dude (us)
Support: The Ruins Of Beverast (de) + Dolch (de) + Caronte (it)
29. 10. 2017 20:00
Modrá Vopice, Praha

www.facebook.com/events/2011798489050654
www.facebook.com/Modra-Vopice
www.obscure.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články