Akce

Kontroverzní Laibach přivezou Zarathuštru

Laibach (sl)
05.11.2017 18:30
Palác Akropolis, Praha

Provokatéři Laibach se po delším čase vracejí do Prahy. Kultovní slovinská kapela s sebou přiveze nové album Also Sprach Zarathustra, které má vyjít v červenci letošního roku. Nové album původně vzniklo pro divadelní představení inspirované stejnojmenným filozofickým románem Fridrieacha Nietzscheho.

Laibach vznikli v roce 1980 v Trbovlje ve středním Slovinsku v tehdejší Jugoslávii. Po cenzorských zásazích na domácí půdě se kapela prosadila vydavatelsky v zahraničí. První velký průlom přišel s albem Opus Dei z roku 1987 a následujícím albem Sympathy for the Devil z roku 1989, které kapelu dostalu na přední evropská i americká pódia.


Svébytný pohled na industriální hudbu, nálepka kontroverzní kapely (například v roce 2015 jako jedni z mála západních kapel vystoupili v KLDR), působivá pódiová show, odvážné multimediální projekty, ale i netradiční coververze písní od Opus, Beatles nebo Queen - to vše z Laibach vytvořilo obrovský kult. V Česku mají Laibach zástup věrných fanoušků. Naposledy zde zahráli v roce 2014 v Divadle Archa.

Vstupenky jsou k dispozici v běžných předprodejích. Nejlevnější lístky a další informace na webu pořadatele obscure.cz.

Info

Laibach (sl)
5. 11. 2017 18:30
Palác Akropolis, Praha
Vstupné: 690,- v předprodeji

www.facebook.com/events/325116154591639
www.facebook.com/Palac.Akropolis.klub
www.obscure.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články