Zprávy / Festivalové

Le Guess Who? ohlašuje kurátory

Le Guess Who? ohlašuje kurátory

redakce | Zprávy / Festivalové | 30.05.2017

Nizozemský Le Guess Who? se letos uskuteční v termínu od 9. do 12. listopadu, opět v malebném městě Utrecht. Více než 150 umělců znovu vystoupí na nejrůznějších místech, od divadel přes galerie, kostely a sklady. Organizátoři zároveň oznamují kurátory jedenácté edice festivalu, kteří si pozvou spřátelené a inspirativní kolegy. Perfume Genius nabídne bulharský ženský sbor Le Mystère des Voix Bulgares, Mount Eerie, Aldous Harding, Weyes Blood a taky Pharmakon. Ambientní diva Grouper bude kurátorovat program v jehož čele se představí William Basinski, GAS, Keiji Haino a mnozí další.

Hiphopoví Shabazz Palaces ve svém programu uvdeou jazzovou legendu Pharoah Sanders, OCnotes a Natashu Kmeto. V rámci oslav svých 75. narozenin Han Bennink uvítá ICP Orchestra, Petera Brötzmanna a taky vlastní Han Bennink Trio. Basilica Soundscape bude hostit svou vlastní scénu, na které vystoupí Jenny Hval, Protomartyr a poezii přečte Meredith Graves (Perfect Pussy).


Společně s Jerusalem In My Heart ohlašuje Le Guess Who? také velmi zajímavé obsazení afroamerických a středoevropských umělců, kterým dominují expresivní jazzová zpěvačka Linda Sharrock, Moor Mother, Matana Roberts, filmař a písničkář Alanis Obomsawin, který připomene svou desku Bush Lady z roku 1988. Zahrají i Farida & The Iraqi Maqam Ensemble nebo libanonský umělec Abdel Karim Shaar, který jako poslední ze své generace ještě zprostředkovává klasický "Tarab" repertoár a teprve podruhé vystoupí mimo svou rodnou zemi.

Le Guess Who? otevírá i svůj hlavní program, který představí mluvené slovo dubového básníka Lintona Kwesi Johnsona, elektronický experimentátor James Holden představí nový program James Holden and The Animal Spirits, Oumou Sangaré odprezentuje svůj charismatický vokál a přijede také Ben Frost. Libyjský zpěvák a průkopník moderní arabské hudby Ahmed Fakroun vystoupí s holandsko-tureckým projektem Altin Gün. Mezi dalšími potvrzenými jmény pak jsou ještě tUnE-yArDs, Sun Kil Moon, Shabaka & The Ancestors, Liars, The Bug vs Dylan Carlson z drone metalových Earth, Julie Byrne a Kelly Lee Owens.

Info

Le Guess Who? 2017
9. - 12. 11. 2017
Utrecht, Nizozemí

www.facebook.com/events/1796540707266722
www.facebook.com/leguesswho
www.leguesswho.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články