Zprávy / Pozvánky

le_mol: zvukový stroj o dvou členech

le_mol: zvukový stroj o dvou členech

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.03.2018

Rakouští le_mol se pohybují na pomezí mezi zvukovou instalací a živou kapelou. Jejich působivé zvukové smyčky útočí přímo a neúprosně. Českému publiku představí v rámci březnového klubového turné své třetí album Heads Heads Heads.

Deska s datem vydání 2. března 2018 vyšla pod křídly labelu Panta R&E. Posluchače přenáší do temného, napínavého příběhu. Monumentální koláže z kytary, bicích, piana a syntezátorů připomínají spíše noisový orchestr než duo; hudebníci této vrstevnatosti dosahují za použití překrývajících se smyček. Sebastian Götzendorfer (bicí & syntezátor) a Raimund „Mundl“ Schlager (kytara, klávesy, looper) oslavují harmonickou disharmonii. Drásavost jejich hudby a nekonvenční struktura skladeb jsou odrazem společnosti, otřásající se ve svých základech. Bez jakýchkoliv slov evokují le_mol jen za pomocí svých nástrojů pocit napjatosti, beznaděje a odtržení, což posluchači dává prostor ponořit se do vlastních myšlenek, reflektovat a intenzivně prožívat.

Album Heads Heads Heads bylo natočeno pod dohledem Georga Gablera (producenta kapel Lausch a Mother's Cake) a Olivera Kamaryta (Parasol Caravan) ve studiích GAB Music Factory ve Vídni. Mastering obstarala žijící legenda Frank Arkwright ve slavném londýnském Abbey Road (Mogwai, SOAD, Sunn O))) a mnoho dalších).

Info

le_mol
11.3.2018, Futra, Orlová + Sækədʒəwiːə & SKY (PL)
12.3.2018, Melodka, Brno + Guilty Echoes & Franz Dürer
13.3.2018, Divadlo na cucky, Olomouc + Guilty Echoes & E Converso
14.3.2018, Pjetka, Ostrava
15.3.2018, Klubovna, Praha + Tengri & Tomas J Holy
www.lemol.at

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.