Zprávy / Festivalové

Leftfield a další na festivalu Womad

Leftfield a další na festivalu Womad

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.04.2018

Britský festival Womad patří na mapu výrazných evropských hudebních akcí již třicet let. Letošní ročník, který se uskuteční v Charlton Parku poblíž Malmesbury od 26. do 29. července, doplňují organizátoři o několik dalších zvučných jmen. Kdo nebude chybět v programu téhle osobité přehlídky hudby a kultury ze všech koutů světa?

Za novým projektem Mr Jukes stojí Jack Steadman (frontman Bombay Bicycle Clubu). Do Británie přiveze svůj mix soulfunku, jazzu a odkazů k oldschoolovému R&B i modernímu popu. Průkopníci taneční muziky Leftfield oslaví znovuvydání legendárního alba z roku 1995 setem Leftfield perform Leftism Live. Neil Barnes jej uvede i s kompletní živou kapelou. Z jihu Francie dorazí kolektiv The Original Gypsies of Camargue poskládaný se zakládajících členů The Gipsy Kings, Patchai Reyes nebo Canut Reyes.


Zástupcem Španělska bude projekt Amparanoia. Kytarista Amparo Sánchez v něm kloubí tradiční španělské styly jako bolero, ranchera, son, rumba, flamenco s reggae a popem. Z Washingtonu se můžete těšit na duo Thievery Corporation, zákoutí Karibiku budou reprezentovat Havana Meets Kingston a africký hip hop pak Daara J Family. Playlist všech potvrzených umělců pak najdete také na Spotify.

Info

WOMAD Festival 2018
26. - 29. 7. 2018
Charlton Park, Wiltshire, Velká Británie
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články