Akce

Lynchova múza Chrysta Bell v Praze

Chrysta Bell (us)
21.11.2017 20:00
Lucerna Music Bar, Praha

Chrysta Bell (křestní jméno a umělecké jméno) je dlouholetá hudební partnerka Davida Lynche. Je to hudebnice a herečka, která využívá dynamických divadelních prostředků a multimediálních prvků k vytváření nezapomenutelných představení. Jedno takové se odehraje 21. listopadu v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky za 390 Kč + poplatky budou v předprodejích od 12. května od 9:00 na webu a pokladně Lucerna Music Baru (na pokladně bez poplatku), na webu goout.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den prodeje za 490 Kč.

Chrysta Bell vydává své druhé album We Dissolve produkované Johnem Parishem 9. června. We Dissolve je popová deska s prvky soulu, rocku a jazzu. Již v osmnácti byla zpěvačkou populární austinské kapely texaských muzikantů 8 ½ Souvenirs. Během čtyřletého účinkování v kapele podepsala smlouvu s RCA Victor a sdílela pódium s umělci jako Willie Nelson a Brian Setzer při svých rozsáhlých koncertních turné. Ve svých jedenadvaceti letech se osudově setkala s legendárním režisérem a umělcem Davidem Lynchem, s kterým začala v hudební oblasti spolupracovat.


David Lynch pro Chrystu Bell složil a produkoval jedenáctipísničkové album nazvané This Train, které vyšlo v roce 2011. Evokuje Lynchovy filmy a televizní programy, stejně jako jeho hudební dílo The Big Dream, a nabízí temné hudební plochy s dramatickou atmosférou, do které zapadá dyšný hlas Chrysty Bell a oduševnělé melodie. Dvojice nedávno vydala EP Somewhere in the Nowhere, které na jeji úspěšné debutové album This Train navazuje. Somewhere in the Nowhere opět složil a produkoval David Lynch, nahrávka kombinuje náladové kytary a klasickou lynchovskou retrem nasáklou produkci a oduševnělé melodie. O zpěvačce David Lynch říká: "Když jsem ji poprvé viděl na jevišti, přišlo mi, že je z jiné planety. Nejkrásnější nepozemšťanka.” Dodává, že Chrysta Bell “je nejen úžasná performerka, ale má také ohromnou intuitivní schopnost zachytit náladu a najít melodii, která je spektakulární."

Kromě Somewhere in the Nowhere se letos Chrysta Bell objeví v netrpělivě očekávané sérii Twin Peaks na Showtime. Najdete ji i na dvojalbu labelu Communion Records The Music of David Lynch, kde zpívá píseň napsanou společně s Lynchem, vedle dalších umělců jako Duran Duran, Lykke Li, Karen O, Moby, The Flaming Lips a Angelo Badalamenti. Tento "legendární koncertní hold, který již dosáhl téměř mýtické velikosti" je živou nahrávkou z 15. dubna 2015 z historického Ace Theater v Los Angeles, kde proběhla tato benefiční akce pro nadaci David Lynch Foundation.

Info

Chrysta Bell (us)
21. 11. 2017 20:00
Lucerna Music Bar, Praha
Vstupné: 390,- Kč + poplatky v předprodejích od 12.května ve 12:00 / 490,- Kč na místě v den koncertu

www.facebook.com/events/1542222009130074
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články