PLAYER FM

Novinky / Pozvánky

Pozvánky

Malá Alternativa 2017 hledá talenty

Malá Alternativa 2017 hledá talenty

|

Malá Alternativa je přehlídka začínajících hudebních projektů a neodmyslitelná součást mezinárodního hudebního festivalu Alternativa, který v listopadu v Praze pravidelně pořádá Unijazz. Je otevřená všem projektům, které hledají svou vlastní cestu bez ohledu na žánr či věk hudebníků a těm nových a začínajícím nabízí možnost dostat se do širšího diváckého povědomí.

Záměrně není nazývána soutěží, protože tvorba účastníků se často velice různí, a porota cíleně vybírá nejzajímavější projekt hlavně ve smyslu novátorství, hledání nových možností a hudebních cest. Ti, kteří porotu zaujmou, se pak vzápětí zpravidla objevují na dalších akcích Unijazzu i jiných pořadatelů. Z těch nejznámějších kapel, které se přehlídky Malá Alternativa úspěšně zúčastnily, jmenujme např. -123 min. nebo Vložte kočku.

Malou Alternativu připravuje Unijazz i letos. Do užšího výběru vybírají 4 projekty odborní garanti – letos jsou to Lucie Páchová (Talaqpo), Dan Dudarec (Minority Records), Martin Kyšperský (Květy) a Ondřej Šturma (Scrape Sound).


Pátý projekt vybírají zástupci Unijazzu. Hlásit se můžete až do 30. září., přihlášky s přiloženou nahrávkou nebo internetovými odkazy na svou tvorbu posílejte na adresu alternativa@unijazz.cz.

Nejzajímavější projekt, který vybere odborná porota, složená z hudebních publicistů, muzikantů a zástupců Unijazzu, získá i letos díky spolupráci se SAI (Svaz autorů a interpretů) 10.000 Kč na podporu své umělecké činnosti. Nepsaným pravidlem také je, že dostane možnost zahrát na nadcházejícím ročníku festivalu Boskovice. Ocenění získá i projekt, který nejvíc zaujme diváky.

Malá Alternativa se letos odehraje 4. nebo 5. listopadu.

Info

alternativa-festival.cz/
www.facebook.com/festival.alternativa

foto © Karel Šuster

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Pozvánky

Na World Music do Bratislavy

Na World Music do Bratislavy

redakce |
Na vlnu záujmu o slovenský folklór a ľudové piesne v pozmenenej podobe nadväzuje septembrový festival so svojím bohatým programom.

xp recenze

Jamie T - Trick 40% Jamie T - Trick
Helms Alee - Stillicide 70% Helms Alee - Stillicide
Lisa Hannigan - At Swim 80% Lisa Hannigan - At Swim
Glass Animals - How To Be A Human Being 90% Glass Animals - How To Be A Human Being
Dead Cross - Dead Cross 90% Dead Cross - Dead Cross
Děti mezi reprákama - Haiku 70% Děti mezi reprákama - Haiku
Clipping. - Splendor & Misery 80% Clipping. - Splendor & Misery
Alice Cooper - Paranormal 70% Alice Cooper - Paranormal

Akce

ostravské dny (do 2/9)
dobršská brána (do 26/8)
blues alive (do 18/11)
fotoexpo (do 21/10)
nadeje (31/8)