PLAYER FM

Novinky / Pozvánky

Pozvánky

Malá Alternativa 2017 hledá talenty

Malá Alternativa 2017 hledá talenty

|

Malá Alternativa je přehlídka začínajících hudebních projektů a neodmyslitelná součást mezinárodního hudebního festivalu Alternativa, který v listopadu v Praze pravidelně pořádá Unijazz. Je otevřená všem projektům, které hledají svou vlastní cestu bez ohledu na žánr či věk hudebníků a těm nových a začínajícím nabízí možnost dostat se do širšího diváckého povědomí.

Záměrně není nazývána soutěží, protože tvorba účastníků se často velice různí, a porota cíleně vybírá nejzajímavější projekt hlavně ve smyslu novátorství, hledání nových možností a hudebních cest. Ti, kteří porotu zaujmou, se pak vzápětí zpravidla objevují na dalších akcích Unijazzu i jiných pořadatelů. Z těch nejznámějších kapel, které se přehlídky Malá Alternativa úspěšně zúčastnily, jmenujme např. -123 min. nebo Vložte kočku.

Malou Alternativu připravuje Unijazz i letos. Do užšího výběru vybírají 4 projekty odborní garanti – letos jsou to Lucie Páchová (Talaqpo), Dan Dudarec (Minority Records), Martin Kyšperský (Květy) a Ondřej Šturma (Scrape Sound).


Pátý projekt vybírají zástupci Unijazzu. Hlásit se můžete až do 30. září., přihlášky s přiloženou nahrávkou nebo internetovými odkazy na svou tvorbu posílejte na adresu alternativa@unijazz.cz.

Nejzajímavější projekt, který vybere odborná porota, složená z hudebních publicistů, muzikantů a zástupců Unijazzu, získá i letos díky spolupráci se SAI (Svaz autorů a interpretů) 10.000 Kč na podporu své umělecké činnosti. Nepsaným pravidlem také je, že dostane možnost zahrát na nadcházejícím ročníku festivalu Boskovice. Ocenění získá i projekt, který nejvíc zaujme diváky.

Malá Alternativa se letos odehraje 4. nebo 5. listopadu.

Info

alternativa-festival.cz/
www.facebook.com/festival.alternativa

foto © Karel Šuster

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Pozvánky

Říjnový temnovečer s OvO a Velo

Říjnový temnovečer s OvO a Velo

redakce |
Jako třetí z říjnových temnovečírků nás již potřetí čekají italští šamani OvO a doplní je chebští Velo a nejen kvůli tomu aby se to rýmovalo...
Live on Stage: Aldous Harding

Live on Stage: Aldous Harding

redakce |
Koncertní sérii Live on Stage organizuje vídeňský Haus der Musik. Tentokráte pozvali novozélandský písničkársky zázrak Aldous Harding.

xp recenze

Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters
Liam Gallagher - As You Were 70% Liam Gallagher - As You Were
Imodium - Element 80% Imodium - Element
Hurts - Desire 80% Hurts - Desire
Kamasi Washington - Harmony Of Difference 90% Kamasi Washington - Harmony Of Difference
Olympic - 66 nej + 1 80% Olympic - 66 nej + 1

Akce

mfdf (do 29/10)
kino brasil (do 5/11)
blues alive (do 18/11)
beth hart (do 6/11)
next festival (do 25/10)